Menu Zamknij

Jak Cie Widzą Inni – Czy Ciągle Się Tym Przejmujesz?

Jak-Cie-Widza-Inni-Irek-Wrobel-rozwin-skrzydla

Jeśli ktoś mówi ci, że nie obchodzi go, co inni myślą o nim, oznacza to tylko tyle, że albo oszukuje ciebie, albo oszukuje samego siebie.

Jak Cie Widzą Inni – Czy Ciągle Się Tym Przejmujesz?

Żaden z nas nie jest wolny od tego zmartwienia 🙂 Przynajmniej tak wynika z moich obserwacji.

  • Każdy stara się dobrze wyglądać w oczach innych!
  • Każdy, podkreśla jak świetnie wygląda (a przynajmniej się stara 🙂 )
  • Każdy dba o to, jak jest postrzegany
  • Każdy dba o to, co inni ludzie myślą o nas samych, czy jesteśmy postrzegani jako niesamowici i dobrzy ludzie

To dlatego Facebook, Twitter, Instagram istnieją.

Jak-Cie-Widza-Inni-Irek-Wrobel-rozwin-skrzydla-

Niestety, te stałe zamartwianie się i zabieganie o to, jak cię widzą inni, może skłonić nas do walki. Martwimy się o odpowiednie ubrania, o to, jak wyglądają nasze ciała, jak wygląda nasze włosy ( czy też brak włosów 🙂 ), czy ludzie będą się z nas śmiać, czy ktoś będzie „Lubię to” nasze zdjęcia czy nasze wpisy. Takie zamartwianie pochłania bardzo wiele energii psychicznej.

Nie możemy całkowicie zapomnieć o tym jak cię widzą inni – bo to nie leży w naszej ludzkiej naturze. Możemy powiedzieć sobie, że „opinie innych ludzi nie mają dla nas znaczenia” lub że „nikt tak naprawdę o nas nie myśl”, ale to nie zatrzyma naszych mózgów, ani nie zatrzyma naszej natury.

Więc co możemy zrobić?

Możemy być świadomi tych obaw. Możemy uświadomić sobie, że te niepokoje, nie są poleceniami, które mamy realizować. Te zmartwienia po prostu istnieją i są po prostu czymś takim, jak na przykład chmury, które powstają na niebie. Tworzą się, przechodzą, odpływają a my ludzie czasami spoglądamy na nie, bez zbytniego przywiązania.

Wówczas możemy wyjść powyżej tych niepokojów i zobaczyć naszą podstawową dobroć na górze. Większość z nas należy do grona ludzi dobrych, o dobrych sercach. My po prostu chcemy być kochani i doceniani. Martwimy się gdy nie jesteśmy kochani. Martwimy gdy jesteśmy osądzani – to normalne ludzkie obawy. Pamiętajmy o tym codziennie, że Jesteśmy Dobrzy!

 

Zachęcam do tego, aby poświęcić chwilę i zastanowić się nad tym.

Zachęcam do tego, aby tą dobroć w sobie zobaczyć! Ona tam jest! Zawsze! I można z niej skorzystać w każdej chwili! Bez względu na to, co inni sobie o nas pomyślą! Bez względu na to, jak cię widzą inni!

 

 

Zaczekaj...
O wszystkim co pojawi się w Internecie na temat motywacji, realizacji celów, konferencji, książek i wartościowych audiobooków napiszę do Ciebie.
I agree to have my personal information transfered to MailChimp ( more information )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*