YouTube pomaga mi rozwijać moją obecność w internecie, dodaje ruch na stronie i zwiększa dochody on-line. Nigdy nie myślałem, że kupiony przypadkowo w 2012 iPhone 4S zamieni się inwestycję, która płaci mi w kółko.

Jeśli jeszcze nie podążyłeś za modą YouTube, pokażę 10 powodów, dla których warto współpracować z YouTube…

1.Program partnerski YouTube

Jako partner YouTube, masz możliwość wyświetlania reklamy obok swoich filmów i zarabiać pieniądze za każde kliknięcie.

2. Właścicielem YouTube jest Google

Google dominuje na rynku wyszukiwarek internetowych. Staram się też korzystać z narzędzi, które pozytywnie wpływają na mój ranking. Jako właściciel kanału YouTube, masz możliwość wyświetlania adresu strony internetowej na swoim kanale.

Google traktuje kanał YouTube, tak jak wszystkie pozostałe strony i przypisuje PageRank. Wraz ze wzrostem popularności kanału YouTube, można uznać że zdobędziesz wysokiej jakości linki zwrotne witryny.

3. Jest cholernie łatwe

Pamiętam YouTube przed laty, gdzie aby przesłać film do YouTube konieczna była wiedza i technologia komputerowa 😉

Obecnie stało się to tak proste ponieważ YouTube akceptuje wiele formatów. Dlatego dodawanie filmów do Internetu nie jest już wyzwaniem jak kiedyś. Umieszczenie potem takiego filmu na swojej stronie lub blogu trwa kilka sekund (kopiuj i wklej)

4. Stań przed publicznością YouTube

Znam ludzi, którzy prawie codziennie poszukują na YouTube czegoś z najnowszych plotek, rozrywki, podstawowej informacji „jak zrobić…”. Umieszczaj więc filmy na YouTube i zaprezentuj się przed nową publicznością.

5. Mów o Korzyściach

Produkuj użyteczne / zabawne filmy a nie ma wątpliwości, że ludzie będą chcieli zamieścić twoje filmy na swoich witrynach. Zbierzesz mnóstwo nowych czytelników, abonentów i zwolenników a znajdziesz ich przez partnera YouTube, u którego umieszczasz swoje filmy wideo.

6. Komentuj swoim filmem

Jednym ze sposobów na promowanie własnych filmów jest wykorzystanie „system odpowiedzi na komentarz”. Jeśli natrafisz na wideo związane z twoją niszą, możesz odpowiedzieć na to wideo własnym filmem. Jest to komentarz, który umieszczasz pod filmem. Ten natychmiast daje możliwość, aby uzyskać większej ilości odwiedzin.

Ze względu na spam, część użytkowników YouTube ma wyłączoną funkcję komentarzy, ale można znaleźć osoby, które na to pozwoliły w swoim kanale.

7. Adnotacje tekstowe wideo

Jeśli twoje oprogramowanie do edycji wideo, nie jest na tyle zaawansowane, aby dodać tekst, YouTube umożliwia korzystanie z funkcji edycji video. Możesz dodać tekst, podpis, nakładki do swoich filmów w kilku prostych krokach.

To jest świetne rozwiązanie, jeśli chcesz wywołać pewną reakcję lub nawet promować adres swojej strony internetowej.

8. Budowanie wiarygodności

Ludzie często nie zdają sobie sprawy, jak długo trzeba pracować nad zaufaniem w internecie, zanim zaczniesz sprzedawać i zarabiać pieniądze w internecie. Jest to szczególnie ważne, jeśli wybrałeś niszę związaną z zarabianiem pieniędzy on-line.

Jeśli filmy nagrasz prawidłowo, możesz dodać dawkę swojej osobowości do witryny, to zaś daje niezłą wiarygodność, bez względu na temat.

9. Promocja

Oczywiście musisz kupić kamerę wideo (jeśli jeszcze nie masz), ale myślę, że to niewielka cena za korzyści, które mogą przyjść z bezpłatnej usługi. Mogą generować tysiące nowych odwiedzających do Twojej witryny.

Jednym z najczęstszych pytań, które ludzie zadają, jest „Jak zwiększyć ruch na mojej stronie?”

YouTube jest zdecydowanie najłatwiejszym i najtańszym sposobem, aby to zrobić. Nie tylko można werbalnie promować swoją witrynę w swoich filmach, ale YouTube pozwala na dodanie opisu pod filmem wideo, który może zawierać hiperłącza (linki).

Pamiętaj! Im bardziej użyteczne są Twoje filmy, więcej ruchu będą generować na dłuższą metę.

10. Potraktuj to jako zabawę

Popatrz w swojej niszy co robią inni a być może zainspirują cię do wymyślenia czegoś swojego.
Odkryłem, że film jest świetnym sposobem aby uatrakcyjnić stronę.

Mój kanał YouTube:

Rzuć okiem na niektóre z filmów opublikowanych w zeszłym roku …

WordPress Dla Początkujących – Jak uruchomić stronę www