Istnieje wiele sposobów, dzięki którym można utworzyć swój własny blog, a piękno tego procesu jest takie, że te sposoby mogą być tak twórcze i oryginalne, jak tylko chcesz.

28 Sposobów Pisania Wartościowych Wpisów Na Blogu

Możesz śledzić wytyczne i zasady innych bloggerów, jednak zachęcam do zaufania sobie. Chodzi o to, że zasady, które sprawdzają się na przykład w mojej branży, nie koniecznie muszą zadziałać w twojej, a także nie ma nic, co by ciebie powstrzymywało od spróbowania czegoś nowego, czego jeszcze nikt nie stosował.

Tylko dlatego, że inne blogi namawiają do pisania postów o wielkości 500 słów, nie znaczy to, że nie można pisać konkretnych postów po 2000 słów lub więcej. Tylko dlatego, że inne blogi mają dodane jedno zdjęcie na każde 500 słów, nie znaczy, że nie można dodać 12 zdjęć, czy obrócić blog w styl komiksów.

Twoja wolność od ograniczeń sprawia, że blogowanie może stać się zabawne.
Oto kilka wskazówek dla blogów i ich właścicieli lub twórców, (ale nie są to zasady, których należy się sztywno trzymać).

Potraktuj to jako inspirację

Być może będziesz chcieć wprowadzić wszystkie wskazówki a być może tylko niektóre. Stosuj je wg własnego uznania.

Poniższe wskazówki celowo nie są poukładane wg ważności czy chronologii. Są w porządku czysto przypadkowym. Dlatego zachęcam cię, do natychmiastowego zastosowania jednej z nich. Następnie zobacz efekty, czyli jak reagują twoi czytelnicy i ewentualnie skoryguj wg własnego uznania.

Potem wprowadź kolejną wskazówkę, i następną…

Za każdym razem gdy uznasz za stosowne, podziel się ze mną własnymi przemyśleniami i własnymi wskazówkami, które sprawdzają się na twoim blogu.

28 Sposobów Pisania Wartościowych Wpisów Na Blogu

1. Akapity krótkie

Pisanie długich akapitów będzie zmuszało czytelników do wysiłku a co za tym idzie, pozostawienia do przeczytania na potem twoich treści, lub opuszczenia twojej strony.
Zwróć uwagę na gazety. Publikują one krótkie i najczęściej wąskie treści, ponieważ takie są łatwe do „przełknięcia”.

2. Pisanie z 1, 2 i 3 perspektywy

Jest to częsty błąd popełniany przez większość początkujących. Czy pisząc używasz zwrotów „ja”, „ty”, „my” czy piszesz bezosobowo? Dobrze na początku wybrać jedną formę a bardziej zaawansowani pisarze mogą pozwolić sobie na mieszanie tych zwrotów w kolejnych akapitach.

3. Nie rób błędów ortograficznych

W obecnym świecie, gdy praktycznie każda przeglądarka wyposażona jest w specjalne czytniki tekstu, robienie błędów ortograficznych jest niedopuszczalne!

Aby uniknąć takich pomyłek najlepiej zdusić je w zarodku – na etapie pisania. Bądź wrażliwy na błędy ortograficzne.

Widziałem to wielokrotnie, jak najpopularniejsi blogerzy wiele tracili przez głupie błędy ortograficzne.

Okazjonalny błąd, pomoże ci stracić mnóstwo czytelników, ale te same błędy popełniane wielokrotnie powodują wręcz agresję w skrajnych przypadkach i mnóstwo nieprzychylnych komentarzy.

4. Nie używaj pisania sms-ów

Język SMS jest używany przez ludzi na telefonach komórkowych, co pozwala zaoszczędzić miejsce, skrócić czas pisania i sprawia, że pisanie jest łatwiejsze.

Ten język ma swoje miejsce zastosowania w telefonach komórkowych, ale nie na blogu. Pamiętaj o tym, gdy najdzie cię ochota na korzystanie ze skrótów tekstowych.

5. Odczekaj z publikacją 2-4 dni

W momencie gdy napisałeś lub napisałaś post na blogu, wydaje ci się on wspaniały lub po prostu dobry.

Zachęcam do odczekania z jego publikacją kilka dni.

Po kilku dniach przerwy, zupełnie innym okiem spojrzysz na stworzony przez ciebie tekst, jakby ze świeżym umysłem. Z pewnością znajdziesz coś, co nie do końca jest sensowne lub nie przedstawia specjalnej wartości czytelnikowi.

Zatem to będzie dobry czas na wprowadzenie ewentualnych poprawek.

6. Pisz o rzeczach lub sprawach, których jesteś pasjonatem

Dobry bloger powinien pamiętać, aby rozpoczynać od wartościowej zawartości. Co to znaczy?

Trzeba mieć coś do powiedzenia, zanim zaczniesz pisać. Świat i Internet jest pełny nic nie znaczących tekstów. Ty postaraj się wnieść wartość do swoich postów. Mój ojciec mówi:

Jak nie masz nic do powiedzenia, lepiej nic nie mów

Na początku możesz pisać o czymś, czego jesteś pasjonatem. Jeśli lubisz sport – pisz o sporcie. Jeśli jesteś pasjonatem technologii i aplikacji, pisz o tym. Pisz o tym, co kochasz.

pobierz-pelny-tekst-wordpress-dla-poczatkujacych