Tematy na bloga

Dzieje się tak, że mój ruch na stronie raz spada (mało osób czyta moje artykuły) a raz wzrasta. Minęło kilka dni od mojego ostatniego postu, a ja nie mam pojęcia, co pisać dalej.
Znasz to uczucie?

Stałem się lepszy niż ostatnio, a to z powodu pewnych technik, które łagodzą takie obawy 🙂 . Poniżej podzielę się swoimi spostrzeżeniami:

1. Zostaw na chwilę komputer a potem napisz coś zabawnego

Kiedy masz lojalnych czytelników, ale nie będzie im to przeszkadzało aż tak bardzo. Ale przede wszystkim zrób w czasie tej przerwy listę spraw, które będziesz chciał poruszyć, teraz i za jakiś czas! Takie odejście od pisania, doda ci energii, przewietrzy umysł – nabierzesz nowych sił.
W rzeczywistości, ludzie często korzystają z przerw i daje im to szansę zaprezentowania swojej osobowości.

Jednakże, jeśli Twój blog jest „bardzo” 🙂 nowy i masz mało artykułów, nie polecam aby schodzić z tematu – szczególnie na początku. Niech Twoi czytelnicy poznają twoją tożsamość, tożsamość blog. To pozwoli ci wzrastać.

2. Poczekaj, aż będziesz miał coś ciekawego do powiedzenia

Jest taka zasada:

Lepiej mniej a treściwie niż dużo i mało ciekawie!!

Kiedy zacząłem „blogować”, czułem się zobligowany aby napisać coś nowego i zdarzały się przerwy 5 lub 6 dni od mojego ostatniego wpisu. To czego się nauczyłem to, że jest znacznie lepiej poczekać, aż będziesz miał coś pożytecznego do powiedzenia niż pisać cokolwiek, tylko dlatego że masz wyrzuty… 🙂

Jestem pewien, że większość czytelników raczej poczeka 2 lub ​​3 dni na użyteczny artykuł – zamiast publikować coś, co ma tzw niską jakością.

3. Odrabiaj lekcje

Czasami czytam najnowsze wiadomości w mojej branży, inne blogi i robię notatki. Często właśnie w ten sposób przychodzą mi pomysły do głowy. Nie kopiuję innych artykułów oczywiście, ale podejmuję temat i ponownie staram się go rozwinąć.

Więc zamiast pisać regularne artykuły, czasami biorę książkę do ręki i czytam to co mnie interesuje. Warto też korzystać ze szkoleń – oby nie za dużo :). Ta przekształca się później  w artykuł.

4. Rób notatki

Czasem pomysły na bloga pojawiają się w mojej głowie, kiedy nie jestem przy moim komputerze. Wówczas zamiast polegać na swojej pamięci szybko staram się to zapisać na papierze czy nagrać na telefonie (wiem, że nie wszystkie telefony mają taką możliwość 🙁  ), a następnie przenoszę je do mojego sekretnego notatnika, który już na samym początku założyłem :).

Potem, kiedy jestem gotowy napisać kolejny wpis na blogu, mam wiele tematów do wyboru, które można rozwijać. Jeśli to jest post, który wymaga czasu, często „odpalam” WordPress -a, wpisuję kluczowe punkty i zapisuję projekt na później.

5. Wysokiej jakości Gratisy

Świetnym sposobem na budowanie wiarygodności na twoim blogu jest kierowanie czytelników do odpowiednich produktów i wysokiej jakości usług. Jeśli zdarzy ci się, że będziesz miał trochę czasu – to jeszcze lepiej!

Jeśli jednak nie możesz niczego wymyślić, zrób listę niektórych istotnych punktów, które są ci teraz potrzebne i opublikuj je na swoim blogu. Albo stwórz coś wysokiej jakości aby rozdać to za darmo swoim czytelnikom. Dobra jakość gratisów nigdy nie wychodzi z mody 🙂 Podobnie jak ja ostatnio zrobiłem to właśnie na tej stronie – Postanowiłem zupełnie za darmo rozdać to co mnie osobiście kosztowało ok 4 lat pracy i naprawdę dużo pieniędzy! – Rozdaję poradnik Skuteczny blog. Sam się zresztą przekonaj czy jest to wartościowy materiał.

6. Odpocznij trochę

Zauważyłem bezpośredni związek pomiędzy tym, jak jestem wypoczęty a moją jakością pisania. Kiedy jestem wypoczęty, pomysły płynąć zewsząd.

Kiedy jestem zmęczony, czasem tak banalne czynności, jak odbieranie e-mail może być nie lada wyzwaniem 🙂

Odpoczynek jest ważny dla kreatywnej części mózgu. A jeśli pracujesz nad swoim blogiem lub stroną, w pełnym wymiarze czasu pracy, jak ja, staje się to szczególnie ważne. Mamy tendencję do podejmowania króciutkich przerw – jeśli w ogóle – i świadomość, że powinniśmy zrobić coś jeszcze.

Znam ludzi, którzy umieszczają budziki na swoich biurkach, aby przypominały im, że mają zrobić przerwę. Łatwo jest stracić poczucie czasu gdy naprawdę pochłania cię twoja praca. Dobrze jest kochać swoją pracę ale niekoniecznie najlepsze dla Twojego zdrowia i kreatywności jest to rozwiązanie. Daj sobie spokój! (Idz na spacer zaraz jak skończysz czytać. Dziś jest piękny dzień!)

Nie obiecuj

Widzę wiele stron z przeprosinami za brak ich aktywności i nie jestem wiem, dlaczego to robią. Jeśli nie masz nic do powiedzenia / napisania  to oczywiste, że nic nie napisałeś! Jeśli kryzys trwa tylko kilka dni, są szanse, że większość ludzi nawet nie zauważy braku aktywności.

Oczywiście, zawsze będą wyjątki. Jeśli regularnie piszesz w określone dni – zawsze ktoś będzie czekał na twoje artykuły w te określone dni. Może wówczas warto poinformować, że masz przerwę – zwłaszcza jeśli jest to przerwa inna niż zwykle. Jednakże, dla większości to zwykle nie jest konieczne
—————————-
Następnym razem gdy dopadnie cię „umysłowa pustka”, mam nadzieję, że zastosujesz niektóre z tych technik. Nie martw się. To jest coś, czego doświadczają wszyscy. Myślę, że to po prostu przychodzi do każdego 🙂