Otrzymuję co jakiś czas takie pytania / wątpliwości od osób, które chciałyby zrobić swoją stronę www.

Chcę zrobić stronę:

Pierwsze kroki mogą być bardzo przytłaczającym procesem. Wybór konta hostingowego. Wybór doskonałej niszy (tematu strony www). Wybór odpowiedniej nazwy domeny, a następnie połączenie wszystkich kosztów z tym związanych.

Uff! Może być przytłaczające – szczególnie dla początkujących.

Poniżej więc znajdziesz moje odpowiedzi na wiele typowych pytań / wątpliwości, które otrzymałem dotychczas od osób, chcących stworzyć swoją pierwszą stronę internetową.

Unikaj „szerokich” tematów (np. praca, dzieci lub sport, itp.) oraz trzymaj się z daleka od silnie nasyconych nisz, jak na przykład zarabianie pieniędzy w internecie, itp. Jeśli myślisz o takich możesz spotkać wiele konkurencji oraz – co najważniejsze – tematy te są bardzo ogólne.

Ale jeśli jest dobrze zdefiniowana nisza ( np. w dziedzinie sport wybierzesz piłka nożna i dalej turnieje w Szczecinie) możesz śmiało kroczyć tą drogą, nawet gdy zauważysz „garść” stron na ten temat, które już istnieją.

Mała konkurencja jest rzeczą dobrą i będzie utrzymywać cię w motywacji 😉

Nie obawiaj się także, że ktoś inny ma stronę na podobny temat. Nie znaczy to, że nie będziesz w stanie stworzyć na tyle wysoką wartość, aby otrzymać dobry ruch w Google, Yahoo, itp. Jeśli witryna zostanie zaakceptowana przez publiczność, będzie linkowana dobrowolnie a to pomoże w rankingach wyszukiwarek.

Oczywiście możesz wykorzystać konkurencję na swoją korzyść poprzez poprawę tego, co konkurencja już to zrobiła. Pomyśl o faktach lub cechach, które można dodać do swojej witryny.

Nie jestem dobry w komputerach!

Słyszę to cały czas i to jest najczęstszym powodem dla którego ludzie wahają się zacząć lub zlecają ich projektowanie.

Nie poddawaj się łatwo, tylko dlatego, że nie jesteś „komputerowy”. Z programami takimi jak Dreamweaver i CoffeeCup oraz szablonami WordPressa możesz nauczyć się wystarczająco dużo, aby stworzyć przyzwoitą stronę internetową, nie będąc szczególnie bystrym komputerowcem 🙂

Nie wiem wystarczająco wiele na wybrany przeze mnie temat.

Wszyscy mamy coś, czego jesteśmy pasjonatami a przynajmniej mamy dużą wiedzę na ten temat. Każdy ma jakiś talent!!! I nie musisz być profesjonalistą.

Możesz być zabawy w swojej niszy. Na przykład, powiedzmy, że lubisz reality TV. Można stworzyć stronę lub bloga o śmiesznych rzeczach (wpadkach), które zdarzają się prowadzącym czy uczestnikom.

Z pomocą reklam Google i innych oraz programów partnerskich, witryna może stać się maszyną do robienia pieniędzy lub też można wygenerować wystarczająco dużo zainteresowania.

Kiedy tworzyłem domenę webholo.net nie byłem guru komputerowy. (Nadal nie jestem.) Doświadczałem problemów związanych z prawidłową pracą komputera, więc wziąłem kilka książek i zacząłem samodzielną edukację. Jak dowiedziałem się czegoś na dany temat, zacząłem pisać artykuły do mojej witryny swoimi słowami.

Możesz skorzystać z tej drogi, jeśli starasz się znaleźć temat.

Podsumowując, chciałbym powiedzieć, że zajmuje mi to tylko 2 godziny w tygodniu – ale kłamałbym twierdząc to.

Ciężko pracuję! Ale kocham to co robię! A kiedy cieszysz się procesem, nie przeszkadza ci czas spędzony na budowie, zarządzaniu i promowaniu witryny.
Nic w życiu nie jest za darmo i łatwe, więc jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz ponieść wysiłek i czas.


Możesz zacząć od pobrania bezpłatnego kursu tworzenia stron internetowych. Obejmuje on podstawowy wybór tematu, tworzenie i sprzedaż na swojej stronie lub blogu.