Jak zarobić na stronie?

Dla większości osób, może to potrwać nawet kilka lat aby dojść ze swoją witryną do miejsca, w którym mogą myśleć o rzuceniu pracy na etacie. Ale jeśli będziesz pracował wystarczająco ciężko, z pewnością możesz tego dokonać w ciągu zaledwie roku.

I nawet, jeśli nie dokonasz tego w 2013 roku, być może dokonasz tego w 2014 roku.
Jeśli dopiero zaczynasz i chcesz zarabiać pieniądze w internecie, oto kilka rzeczy, które możesz zrobić już teraz, aby 2013 rok był dla ciebie produktywny …

1. Naucz się podstaw budowania stron internetowych

Nie należy polegać na kimś, aby zaktualizował twoją witrynę za Ciebie. Musisz mieć swobodę aktualizacji witryny, kiedy tylko chcesz. Poleganie na innych osobach jest jak kupno samochodu, w momencie kiedy nie wiesz, jak się jeździ.

Wyobraź sobie sytuację, że dzwonisz do kogoś za każdym razem, gdy chcesz gdzieś jechać. Jaki jest sens kupowania auta, jeśli nie masz swobody poruszania się nim gdzie chcesz i kiedy chcesz?

Ludzie są często zastraszani przez firmy webmasterskie i otoczenie (najczęściej najbliższe ), że są „nie kompatybilni z komputerami” a co za tym idzie, czują potrzebę formalnego wykształcenia w się zakresie projektowania stron internetowych. Nie prawda. Nie mają racji. Kiedy zaczynałem swoją pierwszą stronę wyglądała naprawdę niechlujnie. 😉

Dzięki takim programom jak Dreamweaver i WordPress nie trzeba żadnego wykształcenia informatycznego. Istnieją setki stron z darmowymi tutorialami na temat korzystania z tych programów.

A jeśli zdecydujesz się skorzystać z mojego szkolenia WordPressDlaPoczątkujących.pl możesz nauczyć się, jak korzystać z oprogramowania, ponieważ udostępniam wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do zbudowania witryny.

Jednak nadal uważam, że każdy właściciel witryny internetowej powinien przynajmniej nauczyć się podstaw. Nawet jeśli zapłaci komuś za zrobienie wstępnego projektu dla twojej strony (nie każdy przecież jest świetnym designerem – artystą) powinieneś nauczać się zarządzać stroną, aby utrzymać porządek w przyszłości.

2. Zdecyduj się! Czego chcesz?

Zarabiam pieniądze poprzez programy partnerskie. Innymi słowy, buduję serwisy na tematy, które mnie interesują i polecam produkty, które odnoszą się do moich tematów.

Firmy płacą mi prowizję za sprzedaż, którą generuję, ale ja nie obsługuję klientów. Jestem po prostu pośrednikiem. Ponadto zarabiam poprzez reklamy na moich stronach.

Ponieważ nie sprzedaję konkretnych produktów, treści na moich stronach działają jakby to był mój produkt. Spędzam większość mojego czasu na pisaniu i oczywiście zajmuję się również promocją / marketingiem witryny gdziekolwiek tylko mogę.

Zrozumienie, jak zachowują się moje strony aby osiągnąć wysokie miejsca w popularnych wyszukiwarkach takich jak Google jest również koniecznością.

Jeśli programy partnerskie ci nie odpowiadają, możesz także sprzedawać własne produkty poprzez stworzenie e-sklepu. Jednak musisz mieć świadomość, że będziesz również odpowiedzialny za zbieranie płatności i wysyłkę produktów, obsługę klienta. Ważne więc będzie aby poznać te wszystkie procesy.

Oczywiście istnieją jeszcze inne sposoby generowania pieniędzy z witryny internetowej, ale te dwa powyższe są podstawowymi sposobami i najbardziej popularnymi.

Oczywiście możesz też połączyć oba. Możesz sprzedawać własne produkty i nadal zarabiać pieniądze z programów partnerskich, reklam, itp. Jaki model biznesowy wybierzesz, jest twoją decyzją, ale zdecydowanie polecam zacząć małe i proste kroki.

Na przykład, jeśli chcesz sprzedać wiele produktów, jak Amazon.com, zacznij od wyboru niszy (tematu, na którym się skupisz), stań się w niej specjalistą, dobrze opanuj a następnie rozwijaj się w innych niszach. Jest dużo łatwiej dostać się do ruchu na małej niszy, niż próbować konkurować z dobrze znanymi markami jak Amazon czy Złote Myśli.

3. Zdaj Sobie sprawę, że zaczynasz biznes

Jeśli chcesz zarabiać tyle ile na etacie czyli w pełnym wymiarze czasu, zrozum, że wymaga to pełnoetatowego zaangażowania. To nie jest coś, co można zrobić w 2 dni i oczekiwać, że wygenerujesz sześciocyfrowy wynik (przynajmniej nie na początku!)

Musisz zrozumieć pojęcie marketingu internetowego i zacząć go realizować. Zrozumienie „silnika wyszukiwarek” i optymalizacji (SEO) jest koniecznością, jeśli chcesz wygenerować bezpłatny ruch z Google, Yahoo czy Live (dawniej MSN.com).

Powinieneś stworzyć plan, który dokładnie określi konkretny rodzaj publiczności, do której chcesz kierować swoje artykuły i do której chcesz dotrzeć.

A kiedy poznasz już swoją publiczność ( grupa docelowa) poprzez badania dowiesz się, czego oni oczekują od Ciebie i jak…

Generowanie ruchu ( ilość odwiedzin twojej strony) wymaga pracy i jest to najtrudniejsze zadanie dla każdego początkującego webmastera. To właśnie odróżnia porażkę i sukces w internecie.

4. Zdecyduj się, czy chcesz być webmasterem czy administratorem

Wraz z pojawieniem się serwisów randkowych i społecznościowych takich jak Sympatia i Facebook wydaje się, że każdy chce powielić ich sukces.

Ja jestem tępy. Witryny te nie są łatwe do konfiguracji lub zarządzania. Musisz rozumieć wiele o serwerach internetowych, bezpieczeństwie, przepustowości, itp. lub przynajmniej znać kogoś, kto może ci pomóc. Ponadto, trzeba znacznie więcej niż tylko taniego serwera za 45PLN / rok. Ponieważ nie jest wystarczająco dobry na stworzenie  solidnej strony jak Fb. Hosting dedykowany stanie się niemal koniecznością, a to nie jest już tak tanie.

Tak więc jeśli masz zamiar wszystko robić samodzielnie, upewnij się, że dysponujesz prawą ręką ( myślę o profesjonalnym doradcy), który zadba o szczegóły techniczne za ciebie. Należy również upewnić się, że masz dodatkową gotówkę za opłatę hostingu / serwer.

5. Ucz się od tych, którzy już zarabiają i mają sukcesy

Jeśli zdecydujesz, że chcesz zarabiać na programach partnerskich jak ja, stań się częstym gościem na stronach partnerskieprogramy.pl.

Dowiedziałem się wielu ważnych zasad. Strona ma mnóstwo porad dla początkujących. I pamiętaj, aby przeczytać archiwum. Polecam również sprawdzić strony anglojęzyczne:
Ralpha Wilsona wilsonweb.com – mnóstwo interesujących artykułów związanych z marketingiem internetowym

6. Krok po kroku

To takie proste. Czujesz się przytłoczony wszystkimi informacjami w Internecie. Nie czujesz, że możesz zrozumieć wszystko o marketingu internetowym? Twoim pierwszym celem powinno być podjęcie decyzji w sprawie jak chcesz zarabiać pieniądze i do kogo chcesz dotrzeć.

Weź papier i zacznij notować! Teraz!!!

Ponownie wyszukaj w Google jaki typ witryny chcesz utworzyć. Sprawdź swoją potencjalną konkurencję i zobacz, co robi?

Szukaj informacji lub zasobów jakich ci brakuje aby znaleźć obszary, w których możesz je wykorzystać. Potem, gdy już to zrobisz, spędzaj sporo czasu na nauce, jak budować witryny.
Nie należy lekceważyć znaczenia tego kroku.

Twoja witryna jest twoją bramą do dochodów, więc upewnij się, że masz plan, co chcesz robić i jak masz zamiar zarządzać. To tak jakbyś zdobywał nowy zawód. Np Postanowiłeś zostać kierowcą Tira. Idziesz na kurs, spotykasz się z innymi kierowcami, pytasz o najlepszego pracodawcę, kursy, tachografy i tak dalej.

Z witrynami jest dokładnie tak samo…

Życzę ci niezwykle owocnego 2013 roku!