Mój przyjaciel został usunięty z programu AdSense zaledwie 2 dni po przystąpieniu do niego. Powód? Klikanie we własne reklamy.
Potraktuj to jako poważne ostrzeżenie!

Słyszałem o wielu ludziach, którzy zostali usunięci z programu, bez poważnej przyczyny (wg nich oczywiście). Jasne, że zawsze są dwie strony medalu, ale pamiętaj że Google chroni interesy swoich reklamodawców a nie wydawców.

I słusznie.

Google obserwuje konta AdSense niczym jastrząb, zwłaszcza jeśli jesteś nowym członkiem tego programu. Śledzą adresy IP i monitorują fałszywe kliknięcia na bieżąco.
Chron-swoje-konto-Google-AdSense
Chociaż nie posiadam idioto-odpornego sposobu aby nie zostać usuniętym z programu, to jednak pokażę kilka wskazówek, aby utrzymać się w łaskach z Google.

 1. Zgłaszaj przypadkowe kliknięcia. Jeśli przypadkowo kliknąłeś w reklamę na swojej stronie, najlepsze co możesz zrobić to zgłosić to do Google natychmiast. Nawet Google informuje, aby to robić! Jeśli jesteś szczery i z góry informujesz o tym Google, prawdopodobnie nie usuną Cię z programu. Twoje konto może dostać oznaczone na jakiś czas i / lub możesz stracić część dochodów, ale zapewniam cię, że lepiej to zgłosić osobiście, niż od nich dowiedzieć się o tym 🙂
  Dodatkowo postaraj się aby nie stało się nawykiem.
 2. Nie namawiaj przyjaciół i rodziny do klikania w reklamy. Niektórzy dołączają do Adsense z zamiarem wzbogacenia się poprzez klikanie swoich znajomych i rodziny w reklamy. Choć może uważasz, że to jest niezbyt idiotyczny pomysł, to jednak nie jest zbyt inteligentny i etyczny.
  Reklamodawcy płacą za te reklamy w programie AdWords. Więc kiedy mówisz ludziom aby klikali w reklamy, oszukujesz ich statystyki i okradasz ich z pieniędzy! Czy chciałbyś aby ktoś postępował tak z Tobą?
  Google dostrzeże wiele kliknięć z tego samego adresu IP – nawet jeśli to nie twój adres IP. Czy naprawdę warto ryzykować?
 3. Kiedy Google pyta …. Odpowiedz … I zatrzymaj historię korespondencji!
 4. Przestrzegaj zasad
  Znajdź 10 minut i zapoznaj się z Zasadami programu AdSense. Tak dla siebie. I dla świętego spokoju 🙂 Wielu webmasterów nie traktuje tego zbyt poważnie, ale jeśli jest to twój dochód, dlaczego nie poświęcić 10 minut na poznanie zasad?

Nie mam pojęcia, w jaki sposób działa i pracuje całe Google ale wiem jedno!
Tysiące reklamodawców płacą Google za pośrednictwem AdWords ogromne pieniądze. Reklamodawcy codziennie płacą firmie Google a ta pośrednio dzieli się tymi pieniędzmi w programie AdSense.

Google zawsze będzie dbało o interesy tych, co im płacą (- A ty nie robisz identycznie ? -).

Pamiętaj, wydawcy AdSense nie płacą firmie Google ani grosza ….

Więc następnym razem kiedy będziesz chciał spróbować podkraść trochę kliknięć lub zachęcać odwiedzających do kliknięcia w reklamy, zadaj sobie pytanie:

Czy ta gra jest warta utraty pieniędzy? Na zawsze!