Co będzie w WordPress 4.1 (Funkcje i ekranu)

Prawie dwa miesiące temu, został wydany WordPress w wersji 4.0. WordPress 4.0 posiada wiele nowych ulepszeń jak chociażby rozszerzony edytor tekstu, ulepszone wsparcie techniczne, łatwiejsze umieszczanie kodu embed i wiele innych.

WordPress 4.1 ma zostać wydany w drugim tygodniu grudnia 2014. Będzie posiadał dużą ilością zmian i …nowy szablon domyślny. Jeśli chcesz dowiedzieć się najważniejszych zmian, jaki przyjdą w nowej odsłonie WordPress 4.1, czytaj dalej.

Już teraz możesz testować wersję beta na własnej domenie lub na komputerze, za pomocą wtyczki WordPress Beta Tester.

Skupiający Uwagę Ulepszony Edytor Tekstu

WordPress 4.1 będzie posiadał nowy i ulepszony edytor teksu. Wielu początkujących użytkowników WordPress zwykle nie wie, jak sprawić, aby pisanie stało się przyjemniejsze i nie rozpraszało uwagi ( naprawdę bardzo pomocne ! ).

Nowy tryb skupienia uwagi na samym pisaniu i formatowaniu treści sprawi, że znacznie łatwiej będzie przełączać się między normalnym trybem pisania i skupiającym uwagę.

wordpress-4.1-ulepszony-tryb-edycji-tekstu

Zauważ, że metabox i pasek admina znikną z ekranu i pozostaną ukryte dopóki będziesz pisał. Jak tylko najedziesz kursorem, na górę ekranu, edytor tekstu wysunie się z powrotem. Funkcja ta jest domyślnie włączona w wersji beta. Jednak nie będzie domyślnie włączona w ostatecznej wersji, a użytkownicy będą musieli kliknąć przycisk aby ją włączyć.

Edycja obrazu

WordPress nie jest łatwy dla początkujących użytkowników szczególnie jeśli chodzi o wstawiani i edycję obrazków. Z wersją 4.1, użytkownicy będą mogli jednym kliknięciem w zdjęcie, od razu zobaczyć opcje wyrównania obrazka lub usunięcia wyrównania. Kliknięcie w obrazek otworzy wyskakujące w popup dodatkowe okienko umożliwiające wyrównanie obrazka.

Wordpress-4.1-Edycja-obrazu-wordpress-dla-poczatkujacych

Nowy domyślny motyw – Twenty Fifteen

Tradycyjnie już wraz z nową edycją WordPress, jest dodawana nowa domyślna skórka. WordPress 4.1 będzie zaopatrzony w nowy domyślny szablon pod tytułem Twenty Fifteen

Wordpress-4-1-Nowy-domyślny-motyw-Twenty-Fifteenu-wordpress-dla-poczatkujacych

Twenty Fifteen jest prostą skórką, która duży nacisk kładzie na typografię. Wykorzystuje czcionki Sans Serif i Google, które obsługują wiele języków. To sprawia, że Twenty Fifteen będzie gotowy do użytku z dowolnym języku, bez konieczności zmiany czcionki.

Korzystanie z tego szablonu sprawi, że użytkownicy będą mogli wybrać jeden z różnych schematów kolorów, dodać obraz tła, zmienić nagłówek, itp. Umożliwi on szybką i łatwą modyfikację motywu.

 

Wordpress-4-1-Nowy-domyślny-motyw-Twenty-Fifteenu-wordpress-dla-poczatkujacych_

Instalacja pakietów językowych w Panelu Admina

Do wersji 4.0, WordPress wprowadził wybór języka podczas procesu instalacji. Zmiana języka na inny, zarezerwowana była dla bardziej doświadczonych użytkowników. WordPress 4.1 będzie jeszcze łatwiejszy pod tym względem, mianowicie użytkownicy będą mogli zmienić język w menu Ustawienia »Ogólne.

Wystarczy wówczas wybrać język, który chcesz zainstalować z rozwijanego menu i zapisać ustawienia. WordPress automatycznie pobierze i zainstaluje pakiety językowe dla ciebie.

Wordpress-4-1Instalacja-pakietów-językowych-w-Panelu-Admina-wordpress-dla-poczatkujacych_

Usprawnienia dla programistów

WordPress 4.1 posiada wiele nowych funkcji dla programistów. Istnieje wiele ulepszeń dla kontekstowych paneli, kontroli i sekcji.


Mam nadzieję, że ten artykuł choć trochę przybliżył nową nadchodzącą wersję WordPress 4.1.
Napisz w komentarzu poniżej, które funkcje chciałbyś zmienić lub dodać. Których brakuje a które cię denerwują 🙂