Copywriter (ang.) – osoba pisząca teksty i slogany reklamowe. Copywriter zajmuje się tworzeniem – pisaniem tekstów, które mogą być wykorzystywane w reklamach prasowych, radiowych, telewizyjnych oraz różnych materiałach promocyjnych jak chociażby ulotki, broszury, katalogi, strony internetowe, itp.

Postanowiłem przybliżyć osobę copywritera, ponieważ w ostatnim czasie notorycznie spotykam się z przypadkami kopiowania treści. Osobiście nie mam nic przeciwko kopiowaniu moich tekstów, jednak ważniejszą kwestią jest fakt uzyskiwania gorszych – dużo gorszych wyników – w wynikach wyszukiwarek.

W ostatnim czasie wyszukiwarka Google wprowadziła wiele zmian. jedną z nich jest możliwość filtrowania treści, która jest już zindeksowana. Oznacza to tyle, że z chwilą umieszczenia skopiowanej treści na swoim blogu, możemy spaść drastycznie w wynikach wyszukiwarek.

Pisałem już o tym w artykule: Kreatywność

Prawdopodobnie przyczyną kopiowania treści jest brak wiary w swoje możliwości. Jeśli pasjonuje cię jakiś temat, zacznij używać swoich słów aby przekazać wartościową treść. Jeśli przez długi czas nie możesz wymyślić tematu na kolejny sensowny artykuł, może to oznaczać, że wybrany temat główny tak naprawdę cię nie pasjonuje.

Być może przyszła pora na zamianę kierunku twojego blogowania.

Jeśli jednak wybrany temat jest twoją pasją tylko wydaje ci się, ze brakuje ci pomysłów na kolejną treść – Wróć do artykułu, który powyżej podkreśliłem. Jest szansa, że znajdziesz tam coś dla siebie i nabierzesz wiary w swoje możliwości.

Dostałem kilka tygodni temu wiadomość od Anny – jednej z uczestniczek mojego darmowego kursu. Anna żaliła się, że ma już ponad 100 artykułów a ruchu z Google prawie w ogóle nic. Kiedy zajrzałem do wnętrza bloga, okazało się, że rzeczywiście każdy artykuł jest przyzwoicie ustawiony pod kątem SEO, jednak problemem okazało się to, że nie było ani jednego artykułu napisanego przez nią samą. Ot po prostu kopia z innych stron.

Błagam! Nie rób tak!!! Robisz sobie krzywdę takim działaniem!!!

copywriter

Uwierz w siebie! Znajdź swoją niszę i zacznij pisać swoimi słowami.