To odwieczne pytanie stawiane w sieci …

„Jak długo trzeba czekać, zanim zaczniesz zarabiać na swojej stronie?”

To pytanie, na które bardzo trudno odpowiedzieć i zwykle jestem bardzo ostrożny gdy mam na ten temat się wypowiadać 🙂

Internet jest zalany produktami i stronami internetowymi, na których autorzy prześcigają się w śmiesznych twierdzeniach o szybkim wzbogaceniu się.

Jedno jest pewne. Pisałem już o tym wielokrotnie 🙂 Zarabianie pieniędzy bez względu na to, czy robisz to w trybie online czy offline, ściśle związane jest z pracą.

Nie tak dawno temu miałem przyjemność rozmawiać z jednym z bardzo młodych polskich milionerów Kamilem Cybulskim. Zapytałem go o tajemnicę jego sukcesu.

– W każdej branży spotkasz ludzi, którzy osiągnęli ogromny sukces jak i osoby, które doświadczyły sromotnej porażki. Nie jest ważne w jaką dziedzinę skierujesz swoje kroki. Najważniejsza jest konsekwencja w działaniu. Dlatego, nie powinniśmy zadawać pytania, w jakim kierunku pójść aby zarobić duże pieniądze – powiedział Kamil Cybulski

Trawa jest zawsze bardziej zielona u sąsiada 🙂

Najczęściej kiedy słyszysz zarabianie w internecie – kojarzy się to z jakimiś systemami, naciąganiem, nic nie robieniem, itp. Nic nie musisz robić. Potrzebne są tylko jakieś magiczne narzędzia.

Wróćmy jednak do pytania „Jak długo, zanim zaczniesz zarabiać„. Nie ma jednej odpowiedzi na to pytanie. To zależy od poświęcenia, etyki, pracy, konsekwencji i zaangażowania, a także …. zabawy 🙂

Tak, powiedziałem zabawy!

To ważny czynnik, który najczęściej jest niezbędny aby odnieść sukces. Jeśli to nie będzie dla Ciebie zabawa, będziesz się czuł jak w pracy. Będziesz w tarapatach 🙂

Jedno co mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że cieszy mnie każdy krok mojej pracy. Nadal uczę się nowych rzeczy, prawie codziennie i naprawdę kocham pomagać ludziom. Radość nie pochodzi od pieniędzy. Pieniądze pochodzą z radości – ponieważ robię to co lubię.

Bardzo często pytają mnie o to osoby, które otrzymują wynagrodzenie za swój czas w pracy. Ludzie, którzy przywiązują czasomierz do sukcesu często rozpoczynają tę podróż z niezbyt dobrym podejściem.

Nie ma dobrej i jednoznacznej odpowiedzi na pytanie „jak długo”.

Niektórym zajmuje to kilka miesięcy, innym rok. Ale kiedy robisz to, co kochasz, mimo że zegar tyka i szczególnie na początku nie widać tych pieniędzy, one będą naturalnie przychodzić !