Aktualny artykuł znajdziesz, klikając w poniższy link:

Instant WordPress na lokalnym komputerze

——————————————————–
Być może zauważyliście, zmieniłem projekt bloga 🙂
Chciałem to zrobić tylko na chwilę i zwlekałem z opublikowaniem go, ponieważ wiedziałem, że potrzebuję czasu, aby dostosować projekt, zdjęcia, dodać logo, itp.
Jeśli zaczynasz bloga po raz pierwszy, nie ma potrzeby testowania środowiska WordPress. Można robić wszystko co chcesz, bo nikt nie zna jeszcze adresu bloga.
Ale co, jeśli już masz bloga WordPress i jesteś zdecydowany zmienić jego wygląd? Znajdujesz szablon, który Ci się podoba, ale zauważasz pewne rzeczy, które chcesz zmienić (logo, obrazy, układ itp.)
WordPress umożliwia bardzo łatwe przełączanie motywów szablonów, ale prawie każdy chce, aby dostosować je w jakiś sposób. I lepiej robić te rzeczy offline, szczególnie w przypadku gdy coś wyjdzie nie tak.
Nie ma sensu pokazywać odwiedzającym nowe logo, gdy ono zmieniło strukturę strony, cały jej układ. 😉
Więc poszukałem tu i tam i okazało się, że znalazłem instrukcję: Jak zainstalować WordPress na moim komputerze. To nie jest takie trudne, jak na początku wyglądało i trwało tylko kilka minut.
To naprawdę wygodna rzecz, mieć WordPress na swoim komputerze, bo można przetestować wiele rzeczy zanim je opublikujesz. Jest to również wygodne jeśli robisz duże zmiany na swoim blogu lub instalujesz plug-in po raz pierwszy.

Instalacja WordPress na komputerze lokalnym Windows:

 1. Najpierw pobrać wersję .exe XAMPP
 2. Zapisz plik .exe w wybranym przez ciebie katalogu (ja użyłem C: )
 3. Kliknij dwukrotnie w pobrany plik .exe. Pojawi się okno z pytaniem gdzie na komputerze lokalnym chcesz zainstalować C: (jeśli nie jest automatycznie wybrany)
 4. Przejdź do folderu instalacji (C: ) i kliknij dwukrotnie plik o nazwie xampp-control.exe
 5. Uruchom MySQL i serwer Apache w oknie panelu sterowania (patrz poniżej)xampp_kontrol_panel
 6. Teraz otwórz w przeglądarce internetowej adres: http://localhost/
 7. Kliknij w link phpMyAdmin w kolumnie po lewej stronie
 8. W oknie Tworzenie nowej bazy danych wprowadź słowo: wordpress
 9. W polu Connection MySQL wybierz: utf8_unicode_ci
 10. Kliknij przycisk Utwórz, a baza danych zostanie utworzona
 11. Jeśli nie pobrałeś jeszcze WordPress, zrób to teraz
 12. Rozpakuj go do folderu htdocs, do nowego katalogu. Jeśli zainstalowałeś xampp na dysku C, następnie umieść rozpakowany katalog WordPress w C: xampplite htdocs
 13. W folderze htdocs, otwórz plik o nazwie wp-config-sample.php. Możesz to zrobić w notatniku lub polecany przeze mnie Notepad++ (nie rób tego w Microsoft Word!)
 14. Spójrz na poniższy kod. Zmień wartości tak jak widzisz poniżej. Nie rób jednak kopiuj i wklej. Wystarczy wprowadzić wartości, ponieważ twój plik może mieć więcej danych. Nie chcesz przecież przypadkowo usunąć czegoś.define (’DB_NAME „,” wordpress „) / / Nazwa bazy danych
  define (’DB_USER’, 'root’) / / Twoja nazwa użytkownika MySQL
  define (’DB_PASSWORD „”) / / … i hasło (Pozostaw puste!)Jedyną rzeczą, jeśli musisz zmienić jest słowo wordpress na nazwę bazy danych.
 15. Zmień nazwę pliku na wp-config.php i zapisz go. Uwaga: Jeśli korzystasz z Notatnika należy zmienić w menu „Wszystkie pliki” na „Zapisz jako” inaczej zapiszesz go jako wp-config.php.txt
 16. Wpisz w przeglądarce …http://localhost/wordpress/wp-admin/install.phpaby rozpocząć instalację WordPress na lokalnym komputerze
 17. Aby zobaczyć bloga lokalną stronę iść do …http://localhost/wordpress
 18. Teraz musisz znaleźć nowy szablon WordPress i testować go dalej. Gratulacje! Teraz masz zainstalowany WordPress na lokalnym komputerze. Przetestuj nowe szablony i układy na swoim blogu WordPress.