Jeśli chcesz zarobić na stronie www, musisz zacząć myśleć jak o swojej firmie.

Choć proces jest prosty, niestety większość ludzi nie ma lub nie chce poświęcić czasu aby firmę rozwijać. To na pewno wymaga czasu i nigdy ode mnie nie usłyszysz, że można to zrobić w ciągu jednego dnia 🙂

Zatem, jeśli chcesz zarobić na stronie www, możesz posłużyć się moim przykładem i moimi doświadczeniami. W ciągu zaledwie kilku miesięcy, od zupełnego zera zacząłem zarabiać kilkaset złotych miesięcznie. Powiesz pewnie: to za mało 🙂 Odpowiem ci na to: To jest mój przychód – nie dochód.

Moim kosztem założenia firmy było ok 50 zł (domena i hosting na 12 miesięcy 🙂 ). Zatem, pieniądze które przychodzą stanowią zysk – nie mam po prostu kosztów prowadzenia firmy 🙂
Zatem od czego zaczynałem lub od od czego możesz zacząć gdy chcesz zarobić na stronie www:

1) Wybierz temat, który kochasz

To był dla mnie najważniejszy krok, oto dlaczego …

Gdy zakładasz firmę, w której wykonujesz coś co kochasz robić – lub coś co cię bardzo pasjonuje – cieszysz się i jesteś zaangażowany bo to frajda. Pisanie użytecznych treści jest łatwiejsze niż zmuszanie się do pracy. Jesteś również bardziej zmotywowany do utrzymania, rozwoju  i promocji witryny.

Pasję do tematu, widać w przekazywanej treści, co pomaga budować twoją wiarygodność.
Powodem dla którego wybrałem tworzenie bloga dla początkujących jest to, że kiedy zacząłem budować mój blog, było bardzo mało kompleksowej informacji, jak to robić (szczególnie dla początkujących). Więc postanowiłem tutaj zbudować miejsce dla początkujących.

Wybór i pisanie treści było i jest dla mnie łatwe, bo nawiązuje do czasów, kiedy zaczynałem pisanie bloga, który był formą kontaktu z moimi klientami w salonie kosmetycznym. Pisałem i nadal piszę o tematach, w których sam potrzebowałem pomocy, kiedy rozpoczynałem.

2) Dołącz do programów partnerskich

Powiedzmy, że masz salon kosmetyczny i chcesz sprzedawać kosmetyki dla swoich klientów. Możesz wydać kilka tysięcy złotych za zakup całej linii kosmetyków, ustawić je na półce w swoim salonie i czekać aż ktoś kupi. Możesz też znaleźć sklep internetowy lub ten „za rogiem” – i polecać konkretne kosmetyki właśnie z tego sklepu. Otrzymujesz prowizję od sprzedaży za każdą sprzedany kosmetyk. I tutaj wielkie uwaga!!!! Klient kupujący w tym sklepie wcale nie zapłaci więcej za kosmetyk!!!! Klient zapłaci tyle samo – dokładnie tak, jakby poszedł do tego sklepu i kupił. Twój dochód to część zysku właściciela sklepu !!!!

Kiedy zaprosisz swoich klientów aby korzystali z tego właśnie sklepu, on płaci Ci procent od każdego sprzedanego towaru. Ja wybrałem taki sklep, w którym otrzymywałem prowizję za każdym razem gdy mój klient kupił coś w tym sklepie. Otrzymuję do dziś, choć niektórzy nie są już moimi klientami. Ale wciąż kupują w tym sklepie.

Kolejną ważną wskazówką jest aby polecać produkty, z osobiście korzystasz lub znasz ich wartość!

3) Pracuj codziennie

Zadziwia mnie liczba ludzi, którzy myślą, że mogą po prostu zrobić witrynę i pieniądze zaczną płynąć automatycznie. Zarabianie pieniędzy w Internecie to założenie firmy!!!!!
Wielu wciąż myśli, że praca kończy się na otwarciu strony www, tylko dlatego, że ona już jest. Masz dopiero początek, mój przyjacielu 🙂

Pracuj codziennie.zarobic-na-stronie-www

Pisanie treści na swoim blogu / stronie www, promowanie swojej strony, nauka marketingu, czytanie i zdobywanie kolejnej wiedzy, itd. Wszystkie te rzeczy pomagają zbudować firmę. W internecie przy stronie www, potrzebujesz czytelników, potrzebujesz tzw. ruch.

Konieczne jest zdobywanie wiedzy o marketingu. Będziesz testował, co działa najlepiej dla Ciebie. Na przykład, czy większą publiczność „zbierasz” z wyszukiwarek? A może z social media? A może typ umieszczanej treści ( napisany artykuł, nagrany film, nagrane audio, prezentacja slajdów, zdjęcie ) przynosi ci najwięcej ruchu i na tym należałoby się skupić?

Czytaj, czytaj i raz jeszcze czytaj. Zapisz się na mój biuletyn aby nic cię nie ominęło.