Chcę zrobić stronę podobną do Facebook-a.

Nic złego w takim myśleniu ale ważne jest, aby myśleć realistycznie i dobrze przemyśleć swoją przyszłą stronę.

Jeśli nie jesteś doświadczonym programistą, nie czujesz się najlepiej w marketingu i nie posiadasz mnóstwa pieniędzy na promocje, to nie sugeruje abyś jako nowy Webmaster zaczął od tworzenia interaktywnej strony internetowej, skierowanej do dużej grupy odbiorców.
nastepny-facebookNie możesz zakładać, że jeśli zbudujesz taką witrynę to odwiedzający sami przyjdą. Musisz wiedzieć, jak do tego doprowadzić.

I niestety, przeciętny nowy Webmaster nie wie zbyt wiele o budowaniu ruchu. Marketing internetowy to skomplikowany temat już teraz i staje się jeszcze bardziej skomplikowany. Internet wciąż się rozwija.

Zacznij małymi kroczkami. Skieruj się na małą grupę ludzi, dostarczając cennych / interesujących treści / informacji. Następnie, gdy strona uzyska popularność, pomyśl o założeniu fora i innych interaktywnych narzędzi.

Oto przykład …

Powiedz że kochasz gry wideo. Choć wiem, że byłoby fajnie stworzyć największy portal o grach, musisz zacząć od małych kroków.

  1. Uruchom stronę, skupiając się na jednej grze i jednej niszy gier np RPG. Zbuduj prostą witrynę, która zaoferuje recenzje i najnowsze wiadomości na temat jednej gry w tej niszy RPG.
  2. Naucz się podstaw SEO (pozycjonowanie i optymalizacja) i zacznij zdobywać ruch (odwiedzających) od osób poszukujących tych gier.
  3. Po rozpoczęciu zbierania odwiedzających (publiczności) zainstaluj forum lub prosty chat room, który pozwoli odwiedzającym komunikować się między sobą.
  4. Jak liczba odwiedzin wzrośnie – TERAZ DOPIERO nadszedł czas, aby pomyśleć o rozszerzeniu i rozwoju bardziej zaawansowanych aplikacji, gdzie użytkownicy mogą udzielać się na nowych poziomach.

Ruch buduje interesująca treść a nie aplikacja internetowa (chyba, że masz głęboką kieszeń na reklamę). Więc zacznij małymi krokami, naucz się podstaw SEO a następnie uruchom stronę.
Nic gorszego, niż uczyć się, jak zbudować portal złożony jak Facebook lub inną podobną stronę (lub płacić programistom duże pieniądze za zrobienie portalu) a Twoja strona będzie praktycznie niezauważona.