Kiedy zaczynasz tworzyć stronę internetową, kuszące może się wydawać aby szukać nowych reklamodawców, stworzyć forum i dodać inne dodatkowe funkcje, które mogą generować przychody i dostosować tak witrynę aby wyglądała atrakcyjne.
Jeśli masz brak ruchu / odwiedzin, witryna stanie się niewielka i nieistotna. To może okazać się problemem. Więc pomyślałem, że napiszę listę kilku rzeczy, których nowi Webmasterzy powinni unikać podczas uruchamiania witryny.
Nie zaczynaj od szukania reklamodawców… Jeszcze nie
Najpoważniejsi reklamodawcy wiedzą czego szukają, szukając miejsc do reklamowania się. Sprawdzają ranking Alexa Rank, PageRank, PageStrength i inne narzędzia, aby zorientować się, ile ruchu generujesz. Więc nie umieszczaj informacji „Zareklamuj się u nas„, chyba że masz duży ruch.
Jeśli zrobisz to zbyt wcześnie, prawie każdy będzie wiedział, że nie masz wystarczającej ilości ruchu. Komunikat „Zareklamuj się u nas” nadal jest wyświetlany, ale nie masz żadnych reklamodawców, którzy zdecydowali się reklamować u ciebie.
Nie uruchomiaj forum czy innych potężnych aplikacji społecznościowych
Wiele osób pytało mnie – gdy robiłem im witryny internetowe – o instalację własnego forum. Jednak ja zawsze ostrzegam przed konsekwencjami. Jeśli masz brak ruchu – nie instaluj forum..
Nie wygląda zbyt dobrze gdy po uruchomieniu forum, dodajesz (najczęściej osobiście) 1 lub 2 posty na tydzień.
Nikt nie chce uczestniczyć w forum, które wygląda na nieaktywne i mało uczęszczane.
Odkryłem, że najlepszym sposobem, aby stworzyć forum jest stworzenie najpierw strony internetowej lub bloga, który będzie generował sporą ilość ruchu (500-1000 unikalnych użytkowników dziennie). Następnie użyj tego ruchu, aby promować swoje forum.
Włącz / umieść linki do własnego forum w popularnych stronach internetowych i blogach. Na przykład, jeśli masz stronę, o dużym natężeniu ruchu, możesz zaprosić swoich gości / użytkowników aby zadawali pytania / odpowiadali na pytania na swoim forum.
Ponadto, nie bój się stworzyć kilka fałszywych kont i po kilka pytań i odpowiedzi rozruchowych aby „rozpędzić” swoje forum. Gdy aktywność się podniesie, nie będziesz musiał już tego robić, ale jest to świetny sposób, aby zachęcić do udziału w nowym forum. Ale pamiętaj – jeśli liczba odwiedzin jest niska, trzymaj się z daleka od forum. Na razie…
Nie wyświetlaj subskrybentów kanału RSS
Wielu blogerów zdecydowało się wyświetlać informacje o ilości osób, które już dołączyły.
Wygląda dość imponująco, gdy pojawi się na ekranie 4-cyfrowy wynik, ale nie wygląda już tak dobrze gdy numer masz ok 20 osób – zwłaszcza jeśli liczba ta nie wzrasta znacząco.
Chodzi o to, że nie wygląda zbyt dobrze, gdy ktoś odwiedził swojego bloga np 1 stycznia, kiedy miałeś 20 abonentów a cztery miesiące później wracają i masz 22… Czasem lepiej jest zachować te dane dla siebie 🙂
Morał z tej historii
Powyższe punkty krążą wokół jednej rzeczy … generowania wystarczająco dużego ruchu. To powinno być pierwszym celem witryny. Wiem, że to kuszące, aby dodać interaktywne narzędzia, fora, czaty, zarabiać pieniądze od reklamodawców, itp., ale gdy brak ruchu, witryna staje się zbiorem cech, których nikt nie używa.
Masz rację Irku, duży ruch na blogu otwiera nowe możliwości zarabiania. Niestety wielu początkujących blogerów liczy na szybki i duży dochód.
Można zarabiać na blogu ale wymaga to czasu i dużego zaangażowania. Nie chodzi jedynie o pisanie nowych artykułów ale także komentowanie innych blogów i aktywne uczestnictwo na forach dyskusyjnych. Bez tego nie zdobędziemy odwiedzających naszego bloga czyli nie będziemy mieli ruchu. A bez ruchu nie ma dochodów. Poza tym komentarze wiążą się z nowymi linkami prowadzącymi do naszego serwisu a w konsekwencji do wyższych rankingów.
Pozdrawiam,
Jacek Pastuszko
No cóż Jacku 🙂 Temat podsumowałeś i wyczerpałeś 🙂 Nic dodać nic ująć 🙂
Pamiętajmy o systematyce w tworzeniu bloga 🙂
Podoba mi się sposób w jaki napisałeś artykół/poradę – krótko I na temat, nic dodać I nic ująć. Będę zaglądał.
Pozdrawiam
Dziękuję Mayer za komentarz 🙂