Sprzedajesz na Allegro lub na eBay? Potrzebujesz własnego sklepu w internecie? Jak stworzyć profesjonalny sklep internetowy?

Profesjonalne szablony wordpress – sklep internetowy – commerce

Ten artykuł adresowany jest do właścicieli małych oraz średnich przedsiębiorstw handlowych.

Profesjonalne biura webmasterów nie będą zachwycone z tego co tutaj napiszę 🙂 Moim celem jest jednak, udostępnić niewielkim i małym firmom sprzedaż w internecie i uruchomienie własnego sklepu – ecommerce.

Jak stworzyć profesjonalny sklep internetowy za ok 200 PLN?

Wielu doświadczonych sprzedawców zdaje sobie sprawę, że tanio prawie zawsze oznacza nic wartościowego. A jednak…
Jak zatem za niewielkie pieniądze zbudować własny sklep internetowy:

Krok 1

Będziesz potrzebował Domeny (nazwa strony, np. www.mojsklep.pl) oraz Hostingu (miejsca, gdzie umieścisz wszystkie pliki i zdjęcia dotyczące twojej strony internetowej). Domenę oraz hosting powinieneś kupić w pierwszej kolejności. Zobacz, jak wybrać najlepszą domenę i hosting dla twojej strony internetowej. 

Krok 2

Zainstaluj niezbędne oprogramowanie na swoim serwerze. Najprościej to zrobić posługując się darmowym narzędziem WordPress. Zobacz : Jak zainstalować WordPress.

Krok 3

Powinieneś skonfigurować swoją stronę internetową oraz wyposażyć ją w niezbędnedodatkowe i darmowe – narzędzia, które za ciebie będą dbały o wysoką pozycję w wyszukiwarkach, np. Google.
Chodzi o to, że twoim klientem jest człowiek, który szuka towarów / usług w internecie. Dlatego ważne jest aby twoja firma znalazła się maksymalnie wysoko w wynikach wyszukiwarki. W chwili, gdy piszę ten artykuł absolutnym monopolistą jest wyszukiwarka Google, dobrze jest więc skupić się właśnie na tej wyszukiwarce. Zobacz najlepsze narzędzia / wtyczki, jakich powinieneś użyć do poprawnej optymalizacji twojej strony www.

Krok 4

Teraz jest czas na wybór odpowiedniego wyglądu i funkcjonalności Twojego sklepu. W internecie jest bardzo wiele darmowych szablonów / skórek przeznaczonych na stworzenie sklepu internetowego. Jeśli szkoda ci wydawać ok 150 – 200PLN na profesjonalny szablon przejdź teraz do kroku 6.
Jeśli jednak nie chcesz marnować czasu i szybciej zarabiać na sprzedaży w swoim sklepie, skorzystaj w poniższej podpowiedzi. Inwestując niewielką kwotę – ok 150-200PLN w kilka chwil staniesz się właścicielem profesjonalnego sklepu internetowego.
Wybierz jeden z poniższych szablonów – taki, który najbardziej odpowiada twoim potrzebom – a następnie kliknij w wybrany szablon. Zostaniesz przekierowany na stronę, gdzie kupisz Premium Theme.
Są to profesjonalne szablony, stworzone z myślą o firmach, które chcą profesjonalnie sprzedawać i zarabiać swoje produkty / usługi w internecie.

Sklep internetowy Katalog firm
Ogłoszenia

Biuro nieruchomości

Krok 5

Masz już wszystko co jest ci potrzebne do uruchomienia sklepu w internecie. Teraz ostatni krok.
Odpowiednia konfiguracja twojego sklepu internetowego. Zanim zabierzesz się do pracy, wykonaj następujące kroki:

  • podziel swoje towary / usługi na kategorie
  • zapisz je na kartce w zrozumiałej formie, np sprzedajesz Kat 1 – wędki > wędki stalowe > wędki spiningowe; Kat 2 – Kołowrotki, itd
  • Ustal dokładną cenę za towar / usługę
  • Ustal dokładną cenę za wysyłkę
  • Dowiedz się, czy powinieneś umieścić informacje o podatku / pobierać go
  • Przemyśl – W jaki sposób, klienci będą płacić – w Polsce najpopularniejsze są przelewy

Krok 6

Umieść teraz w/w informacje w odpowiednich rubrykach w szablonie.
To jest zaledwie 6 kroków, ale przy odrobinie chęci powinno ci to zająć max 2-3 dni. Osoby, które mają już wprawę w wordpressie powinny to zrobić w ciągu jednego dnia pracy. Mówię oczywiście o wykonaniu pracy rzetelnie aby nie trzeba było poprawiać następnego dnia. Czas jest oczywiście uzależniony od ilości towarów / usług, które oferujesz.
Powodzenia 🙂
Napisz w komentarzu poniżej link do swojej strony, którą wykonałeś.

Podoba ci się to co dla ciebie robię? Podziel się tym ze znajomymi! dzięki 🙂