Pisałem już kilkakrotnie o SEO WordPress, lecz po kilku mailach jakie otrzymałem od czytelników, postanowiłem raz jeszcze opublikować prostą ale wyczerpującą informację, jak poprawić wyniki w wyszukiwarkach Google, czyli SEO wordpress.

Przeznaczam ten krótki poradnik dla zupełnie początkujących użytkowników WordPress.

WordPress, technicznie jest bardzo dobrą platformą dla SEO. Jeśli zależy ci na wysokich wynikach w wyszukiwarce Google – koniecznie zainstaluj wtyczkę SEO WordPress. Plugin ten został napisany SEO WordPress konsultanta i dewelopera, Joost de Valk. Zrobił to aby „dozbroić” WordPress w dodatkową artylerię SEO, we wszystkie niezbędne aspekty.

Pisząc artykuł na stronie wordpress wtyczka ta ma za zadanie zadbać o pełną optymalizację i przede wszystkim pomoże ci pisać lepsze treści dla twoich czytelników. WordPress SEO zmusza do koncentracji i wyboru słowa kluczowego podczas tworzenia treści, a to z kolei sprawia, że ​​używasz tego słowa konkretnie i wszędzie.

Jak pisać lepsze artykuły z wtyczką SEO WordPress

Korzystanie z podglądu podczas pisania treści, pokazuje jak post lub strona będzie wyglądać w wynikach wyszukiwania. Czy tytuł jest zbyt długi lub zbyt krótki i czy opis ma sens w kontekście wyniku wyszukiwania. W ten sposób plugin pomoże Ci nie tylko lepiej wypaść w rankingach, ale również zwiększyć CTR (kliknięcia w twój link) w wynikach wyszukiwania.
seo_wordpress

Analiza strony

Wtyczka SEO WordPress analizuje treść, którą zamierzasz dodać. Sprawdza na przykład, czy masz dodane obrazy / zdjęcia w poście i czy mają one wpisane słowa w opisie tego zdjęcia, jak alt tag, zawierający słowa kluczowe. Sprawdza również, czy artykuły są odpowiednio długie, czy mają napisane meta opis oraz czy meta opis zawiera słowo kluczowe.

Wtyczka pozwala także napisać odpowiednie tytuły i meta opisy dla wszystkich kategorii i archiwów. Daje to możliwość dalszej optymalizacji tych stron.Wtyczka SEO WordPress sprawia, że ​​pisana przez ciebie treść stanie się czymś, co wyszukiwarki pokochają 🙂

Mapa strony XML Sitemaps

Wtyczka SEO WordPress posiada najbardziej zaawansowane funkcje tworzenia mapy strony – Sitemaps XML. Automatycznie tworzy mapę strony i powiadamia wyszukiwarki Google i Bing o każdej zmianie na stronie. Mapa strony doskonale radzi sobie nawet z bardzo rozbudowanymi stronami, ponieważ są one tworzone przy użyciu jednego indeksu mapy witryny, dając jednocześnie możliwość usunięcia wybranych z mapy strony.

Mapa strony XML jest czytelna dla ludzkiego oka, możesz więc zobaczyć rzeczy, których nie powinno tam być i je usunąć.
mapa_strony

Edycja plików Htaccess i plik robots.txt
Za pomocą wbudowanego edytora plików możesz edytować pliki .htaccess i robots.txt.

Integracji social media

SEO wordpress i Social Media są mocno ze sobą powiązane, dlatego też plugin ten jest również wyposażony w możliwość współpracy z OpenGraph Facebook a wkrótce również Google+ .

Jedna wtyczka – wiele blogów

Jeśli masz kilka blogów, konfiguracja na każdym może być frustrująca 🙁 Ale z tą wtyczką nie jest, bo to, co możesz zrobić jest proste: skonfigurować wtyczkę raz a następnie eksportujesz ustawienia i następnie importujesz je na wszystkich innych witrynach. Prawda, że proste 🙂

Import ustawień z innych wtyczek SEO WordPress

Jeśli używałeś All In One SEO Pack lub HeadSpace2, wówczas przed użyciem tej wtyczki, możesz zaimportować wszystkie swoje stare tytuły i opisy. Możesz to zrobić łatwo za pomocą wbudowanej funkcji importu.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz następujące artykuły: