Osoby odnoszące Niezwykłe Sukcesy dzielą się z innymi szeregiem perspektyw i przekonań.
Oto niektóre z tych przekonań … nie. Czekaj.

Zanim skomentujesz, że mój punkt widzenia jest płytki i materialistyczny, przeczytaj całość, aby zobaczyć, dlaczego czuję, że to jest tylko definicja sukcesu, która ma znaczenie. (Podpowiedź: Sukces nie ma nic wspólnego ze sławą i fortuną.)

Oto niektóre z podstawowych przekonań niezwykle udanych ludzi:

1. Mogę wybrać siebie

Czy czekasz aż: zostaniesz zaakceptowany, zaczniesz się promować, zostaniesz wybrany lub w jakiś sposób ktoś cię odkryje?

W obecnych czasach nie musisz tego robić. Dostęp do ludzi jest prawie nieograniczony. Możesz połączyć się z niemal każdym, poprzez media społecznościowe. Możesz publikować własne prace, rozpowszechniać własną muzykę, tworzyć własne produkty, itp.

Możesz zrobić prawie wszystko co tylko chcesz – i nie musisz czekać na kogoś innego, aby odkrył twoje talenty. Jedyne, co trzyma cię to ty sam. Twoje chęci, abyś spróbował.

2. Sukces jest przeznaczony dla wybrańców

Sukces-jest-przeznaczony-dla-wybrancowPrzeczytaj historie wielkich przedsiębiorców a dowiesz się, że posiadali oni pewne wartości niematerialne, jak – świetne pomysły, talent, byli twardzi, posiadali umiejętności, byli kreatywni. Mieli to wszystko, czego Ty Nie Masz!

Źle. Sukces jest przeznaczony dla pracowitych. To proste. Gdy spojrzysz wstecz na drogę, jaką musieli pokonać przedsiębiorcy zanim doszli do wielkości, możesz mieć przekonanie, że każda ich wizja była jasna, każdy plan był doskonały, każdy krok został wykonany bezbłędnie a ogromny sukces był przesądzony.

Mylisz się Bardzo. Sukces nigdy nie jest przesądzony. Tylko patrząc z boku wydaje się, ze tak jest.

Jeśli jesteś gotów do ciężkiej pracy i wytrwałości, masz już coś więcej niż wystarczająco. Nie mierz się z innymi ludźmi. Wybierz cel. Zobacz gdzie jesteś i z czym startujesz – musisz mierzyć swoje postępy, do początku gdzie startujesz. Tylko takie porównanie się liczy.

3. Nie jestem samolubny. Jestem sługą.

Nikt nie osiąga niczego wartościowego samodzielnie. Wielcy bossowie skupiają się na dostarczeniu narzędzi i szkoleń, aby pomóc swoim pracownikom lepiej wykonywać ich pracę – i aby osiągali oni własne cele. Konsultanci najpierw dbają o potrzeby swoich klientów. Wielkie przedsiębiorstwa, robią co w ich mocy, aby pomóc i służyć swoim klientom.

I w rezultacie czerpią korzyści.

Jeśli robisz coś tylko dla siebie, to kiedyś będziesz sam. Jeśli robisz coś dla innych, będziesz nie tylko osiągać sukces – będziesz mieć mnóstwo przyjaciół.

4. Mogę nie być pierwszy … ale zawsze musisz być ostatni

Sukces jest często wynikiem wytrwałości. Gdy inni zrezygnowali, zostawili, przestali próbować lub złamali zasady i wartości, wówczas najczęściej zostaje ostatnia osoba, która wygrywa. Inne osoby mogą być bardziej inteligentne, z lepszymi kontaktami, bardziej utalentowane albo zamożniejsze. Ale nigdy nie zwyciężą, jeśli nie będą grały do końca – jak Niemcy w football 🙂

Czasem warto zrezygnować z pomysłów, projektów, a nawet firm – ale nigdy nie można rezygnować z siebie. Jednym, którym zawsze musisz być to ostatnią osobą, która zrezygnuje !!

5. Zrobię jedną rzecz każdego dnia, której nikt inny nie jest w stanie zrobić

Tylko jedna rzecz. Nawet jeśli jest ona prosta. Nawet jeśli jest ona mała. Zrobię jedną rzecz jednego dnia. Po tygodniu będę wiedział dokładnie. Po miesiącu będę wyjątkowy. Po roku, będę niesamowity.

6. Nie buduję sieci. Kształtuję trwałe połączenia

Często proces budowy sieci nabiera własnego życia i staje się grą liczb. Nie potrzebujesz numerów. W przeglądarce musi być prawdziwe połączenie: Ludzie mogą ci pomóc. Ludzie, którym możesz ufać. Ludzie, o których dbasz.

Więc zapomnij o cyferkach. Dotrzyj do osób, z którymi chcesz być częścią swojego życia. Nawet jeśli mówimy o życiu zawodowym. I kiedy to zrobisz, zapomnij o otrzymaniu a skup się na dostarczaniu. To jedyny sposób na stworzenie prawdziwego związku i nieprzeciętnych relacji.
Stwórz trwałe relacje a stworzysz solidną rodzinę zawodową. Będziesz tam, gdy cię potrzebują … i oni będą tam, kiedy Ty ich będziesz potrzebował.

7. Strategia jest ważna, ale realizacja jest wszystkim

Strategia nie jest produktem. Segregatory pełne są strategii, które nigdy nie zostały wprowadzone w życie.

Rozwijaj pomysł. Twórz strategie. Ustaw najprostszy system zarządzania. Następnie wykonaj. Wykonać kilka zadań a zbudujesz solidną pracę w oparciu o to, co działa.

Sukces nie jest zbudowany na strategii. Sukces buduje się poprzez wykonanie. Niezwykłe osiągnięcia ludzi, to koncentracja na bardzo dobrym wykonywaniu.

8. Praca jest najważniejsza. Wypłata przychodzi później

Większość ludzi oczekuje wynagrodzenia, zanim nawet zaczną rozważyć czy podejmą pracę.
Niezwykłe osiągnięcia należą do ludzi, którzy widzą wynagrodzenie jako nagrodę za wyjątkowy wysiłek. Przeciętni szukają wynagrodzenia za poświęcony czas.