Gotowe Szablony stron internetowych do skryptu WordPress, są obecnie chyba najłatwiejszą i najprostszą metodą stworzenia strony www. W swojej pracy bardzo często spotykam się z pytaniami jak zmodyfikować zakupiony szablon.
Szablon WordPress – Czy Warto Modyfikować Skórkę
Modyfikowanie szablonu ma jeden plus. Osiągamy oczekiwany wygląd na własnej stronie internetowej. Po drugiej jednak stronie jest bardzo wiele punktów (nie chcę ich nazywać minusami 🙂 ), które powinno się wziąć pod uwagę, zanim zaczniemy modyfikować szablon. Oto lista tych punktów, z którymi osobiście spotkałem się w swojej pracy:
- Wydatki – najczęściej jest tak, że korzystamy z usług wykwalifikowanych osób, które znają się na stronach internetowych. Czy zatem warto wydawać pieniądze na zmianę wyglądu lub funkcjonalności? Czasami wartko i jest to konieczne a czasami jest to nasze „widzimisie”
- Aktualizacje WordPress – Będąc użytkownikiem skryptu WordPress, wiesz już pewnie, że kilka razy w roku, oferuje on możliwość / konieczność zaktualizowania. Aktualizacje WordPress-a często wpływają na poprawność działania wtyczek i samego szablonu. Po takiej aktualizacji może się okazać konieczne, ponowne modyfikowanie szablonu. Kolejny poświęcony czas i pieniądze. Czy warto? Czasami tak a czasami nie
- Aktualizacje Szablonu – Twórcy Gotowych Szablonów, bardzo często pracują nad tym, aby dodać mu jakieś funkcje, możliwości czy udogodnienia. Każdorazowa aktualizacja szablonu powoduje, że wszelkie modyfikacje najczęściej przestają istnieć. Wówczas albo godzimy się z tym i pozostawiamy go w spokoju, albo kolejny raz modyfikujemy szablon. A więc kolejne wydatki i kolejny czas poświęcony na stronie. Czy warto? Czasami tak a czasami nie
Jeśli nasz szablon nie spełnia naszych oczekiwań i koniecznie chcemy coś w nim zmienić, warto się wówczas zastanowić, czy czasem nie będzie taniej, łatwiej i prościej kupić nowy szablon, jak zrobiłem to osobiście na tej właśnie stronie. Kupiłem wówczas ten szablon.
Znam HTML, znam PHP, CSS i skrypt WordPress. Kiedyś nawet był taki okres, gdzie modyfikowałem dla własnych potrzeb zakupiony szablon. Jednak pierwsza aktualizacja wszystko mi „wywaliła” i najzwyczajniej w świecie, dałem sobie spokój z modyfikacjami szablonu. Poświęciłem wiele godzin pracy i za jednym kliknięciem, wszystko straciłem.
Najczęściej jest tak, że wybrany przez nas szablon, posiada w sobie na tyle wystarczająco wbudowanych funkcji, że nie ma konieczności szukać dodatkowych zmian. Wystarczy po prostu dokładnie zapoznać się z możliwościami szablonu i jego ustawieniami, a następnie odpowiednio dla własnych potrzeb go skonfigurować.
Gdy dalej nie osiągamy zamierzonego efektu, sugeruję poszukać właściwych wtyczek, które właściwie skonfigurowane mogą całkowicie nas zadowolić 🙂 (mam ty na myśli własną stroną oczywiście 🙂 )
Jeśli chciałbyś podzielić się własnymi doświadczeniami, możesz to zrobić poniżej w komentarzu. Dziękuję 🙂
Ja ma się umiejętności kodowania to czemu nie. Chociaż według mnie lepiej stworzyć własną, od podstaw
Właśnie do tego służą szablony, jak te..
Dobrze wykonany szablon może posiadać dojść wygodny instrument dla personalizacji (nawet bez posiadania umiejętności programistycznych da się zmodyfikować wygląd).