Domyślnie skrypt WordPress „pozostawia po sobie ślady” w sieci. W ten sposób wiemy, że WordPress jest najpopularniejszym na świecie skryptem, do tworzenia stron www. Jest jednak jeden minus pozostawiania takich śladów za sobą.

Czasem ślad ten (informacja o wersji WordPress-a, której używasz) może być przyczyną kłopotów, szczególnie jeśli WordPress nie jest na bieżąco aktualizowany. Hakerzy idioci, mają ułatwione zadanie, znając twoją wersję WordPressa. Wiedzą oni jakie braki ma dana wersja i w jaki sposób można zainfekować twoją stronę.

Właściwy sposób na Usunięcie Wersji WordPress-s

Jeśli korzystasz z najaktualniejszych wersji WordPress-a (zachęcam do tego), to nie musisz się martwić o nic martwić, a Ten artykuł nie jest dla ciebie. Cała bowiem społeczność WordPress, dba o bezpieczeństwo twoje strony / twojego bloga.

Ale jeśli z jakiegoś powodu nie aktualizujesz swojej strony, to w twoim najlepszym interesie jest, aby usunąć ze swojego skryptu, twoją wersję WordPress-a. Istnieje wiele sposobów, aby pozbyć się numeru wersji. Jednak jak piszą sami twórcy WordPressa, TYLKO TEN SPOSÓB >>> jest jedynym właściwym, na usunięcie wersji WordPress-a.

Inni polecają …

  1. Są osoby, które polecają na swoich stronach, aby otworzyć plik header.php i pozbyć się tego kodu:
    [php]<meta name=”generator” content=”WordPress <?php bloginfo(‚version’); ?>” />[/php]
  2. Inni zalecają otworzyć plik functions.php i dodać następujące funkcje:
    [php]remove_action('wp_head', 'wp_generator');[/php]

    Jednak oba te sposoby nie dają skutecznego rozwiązania. Powyższe sposoby usuwają numer wersji WordPress, z nagłówka header. Więc jeśli ktoś potrafi dostać się do źródła strony internetowej, nie będzie w stanie zobaczyć jego wersji.

Ale sprytne osoby wiedzą, że inna drogą na sprawdzenie wersji twojego WordPress-a jest choćby subskrypcja RSS. Otrzymując wiadomość z kanału RSS, otrzyma również numer wersji. Powyższe bowiem kody zaledwie ukrywają numer wersji WordPress-a na stronie.

Usunięcie Wersji WordPress-s

Aby całkowicie usunąć swój numer wersji WordPress zarówno z nagłówka strony jak i kanału RSS, należy dodać następującą funkcję do pliku functions.php:

[php]function remove_version() {
return '';
}
add_filter('the_generator', 'remove_version');[/php]

Poprzez dodanie tego wpisu, usuniesz numer wersji WordPress ze wszystkich obszarów na swojej stronie.

UWAGA!

Nadal zalecam aktualizację do najnowszej wersji WordPressa, ponieważ jest to sposób, aby utrzymać gwarantowane zabezpieczenie twojego bloga.