Początkowo, nawet przez myśl nie przyszło mi aby pisać o tym, że zgłosiłem swojego bloga do konkursu Blog Roku 2014. Dlaczego zatem postanowiłem jednak o tym napisać?

WordPressDlaPoczątkujacych.pl – Bierze udział w konkursie Blog Roku 2014

Za kogo ty się masz – usłyszałem kilkanaście dni temu, gdy dosyć luźno rozmawiałem z „bliskimi” o planach rozwoju wielu moich stron internetowych. A już myślałem, że dawno minęły czasy, kiedy muszę tłumaczyć się z powodów chęci realizowania swoich marzeń. Nauczony doświadczeniem, postanowiłem zakończyć rozmowę i nie dyskutować.

Wielokrotnie już w moim życiu doświadczałem podobnych sytuacji. Od „motywatorów” i wielu szkoleniowców słyszę wciąż, że należy poinformować swoich najbliższych o swoich celach, jakie chcemy zrealizować. Niestety takie podejście nigdy nie sprawdziło się w moim przypadku. Być może tylko ja tak mam, być może w takim otoczeniu obcuję, być może …., takich być może mógłbym wymieniać wiele.

Zamknij się i rób swoje

Zamknij się i rób swoje Irek. To powtarzałem sobie jak mantrę, wielokrotnie już w przeszłości, ponieważ tylko taki sposób działania sprawdzał się w moim przypadku. Nie mów o swoich planach tylko je realizuj – zawsze działało. Jestem ciekawy, czy jestem jedyny, czy może jest nas wielu, którzy podobnie myślących 🙂

Tak czy inaczej kilkanaście dni temu dowiedziałem się o konkursie Blog Roku i postanowiłem zgłosić swój udział. A piszę o tym między innymi dlatego, że czasami trzeba być upartym w dążeniu do celu.

W sumie 4 zgłaszałem bloga, ponieważ pierwsze trzy razy dostawałem odpowiedź odmowną od organizatorów. A to link nie działał, a to nie można wejść na moją stronę… i w końcu dziś po południu otrzymuję maila z informacją, że moje zgłoszenie zostało zaakceptowane.

Nie wiem co się stanie podczas trwania konkursu. Nie wiem czy zajmę jakiekolwiek miejsce. Ale wiem, że czasami trzeba 3 razy dostać odmowę, aby za czwartym razem udało się zrealizować cel. A moim celem było zgłosić blog do konkursu 🙂 Zrealizowano 🙂