Ten artykuł może wydawać się skomplikowany a szczególnie instrukcje w nim zawarte, ale zapewniam cię, że „nie taki diabeł straszny…” . To, co opisałem poniżej jest potrzebne do rozpoczęcia twojej strony internetowej.

Domena i hosting:

Krok 1: Wybierz nazwę domeny

Domena, to nazwa twojej strony www ( twojastrona.pl). Zarejestrowanie (kupienie) domeny jest pierwszym krokiem do uruchomienia strony internetowej. To zajmuje zwykle tylko kilka minut i jesteś właścicielem nazwy domeny, płacąc za nią roczną opłatę.
Pokażę ci, jak zaoszczędzić trochę pieniędzy na rejestracji w pierwszym roku.
Ale poczekaj …
Pozwól mi, że najpierw przestrzegę cię zanim popełnisz częsty błąd, podczas tworzenia strony internetowej.
Nikt nie będzie poważnie traktował witryny, której adres będzie wyglądał twojastrona.darmowa.pl zamiast twojastrona.pl. Piszę o tym na podstawie niektórych frustrujących doświadczeń z przeszłości na darmowym hostingu. Nie ma znaczenia z jakiego powodu chcesz stworzyć stronę internetową, ale zanim zaczniesz przestrzegam cię przed abyś nie dołączył do setek ludzi, którzy żałują darmowych usług, bo musieli potem przenieść całą witrynę z powodu ograniczeń darmowego hostingu.

Oszczędź sobie czas i stwórz swoją stronę poprawnie za pierwszym razem. Zaufaj mi. Nie pożałujesz tej decyzji. Straciłem 3 strony na raz kilka lat temu, bo zmieniły się zasady u darmowego dostawcy. Musiałem więc zaczynać wszystko od początku.

Domeny są obecnie w bardzo przystępnych cenach w porównaniu do tego, co miało miejsce wiele lat temu. Kiedyś kosztowało ( 200 PLN/rok). Możesz zarejestrować domenę za jedyne 3 do 20 zł/ rok.
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się, jak wybrać odpowiednią nazwę domeny i zaoszczędzić pieniądze.

Krok 2: Zarejestruj się w firmie hostingowej

Firmy hostingowe to miejsce gdzie umieścisz pliki stron internetowych, filmy, zdjęcia, a także otrzymasz możliwość założenia unikalnego maila, i wiele więcej. Większość firm oferuje te same cechy a wybór konkretnej firmy sprowadza się do ustalenia kosztów. Netmark jest takim miejscem i polecam je szczególnie na początku. 1 Gb dostępnej przestrzeni, 5Gb miesięcznego transferu, Panel zaplecza  i wiele innych za ok 40zł/ rok powoduje, że Netmark staje się całkiem niezłą opcją na początku. Więcej o parametrach które oferują firmy hostingowe, możesz przeczytać tutaj. Wystarczy zarejestrować domenę, wybrać pakiet hostingowy i jesteś już na najlepszej drodze. Teraz nadszedł czas, aby stworzyć swoją stronę.

WordPress jest najbardziej popularnym rozwiązaniem na zbudowanie strony budynku. To jest darmowa opcja w każdym płatnym pakiecie hostingowym w Netmark. Wystarczy zainstalować go z panelu sterowania za pomocą kilku kliknięć myszką. W WordPress, możesz zrobić bloga, gdzie treść jest uporządkowana od najnowszych do najstarszych i wg kategorii, można też tworzyć bardziej tradycyjne / statyczne strony www, ale również i bardziej skomplikowane jak portale społecznościowe, czy profesjonalne sklepy internetowe. Jeśli nie chcesz korzystać z WordPress, konieczna będzie znajomość albo oprogramowania, które pomoże ci zrobić stronę (Artisteer, Dreamweaver, itp.) albo znajomość HTML i CSS od podstaw.

Statyczne strony internetowe nie mają możliwości umieszczania komentarzy i tak wielu dodatkowych wtyczek w jakie zaopatrzony jest WordPress. A są one idealne i bardzo proste w obsłudze.

UWAGA: Jak już wspomniałem, można używać WordPress do tworzenia statycznych stron, jeśli chcesz. Musisz po prostu wyłączyć komentarz i skonfigurować menu, itp. Wszystkie szczegóły i bardziej dokładne konfiguracje znajdziesz w moim Darmowym Poradniku.

Większość ludzi zdecydowała się korzystać z WordPress ze względu na wygodę, a także dlatego, że nie wymaga dodatkowego oprogramowania do budowy witryny. Zobacz film wideo poniżej, aby przekonać się, jak łatwo jest zacząć …

Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć? Zacznij od rejestracji nazwy domeny.

Jeśli cenisz sobie to, co dla ciebie robię, podziel się tym artykułem i kliknij Lubię to.

 

 

 

Poprzedni temat: Zanim zaczniesz    <<<<    >>>>>   Następny temat: Ile kosztuje strona www