Kiedy zaczynałem tworzyć strony, najlepszym narzędziem na stworzenie strony było poznanie HTML lub zakup oprogramowania, takiego jak Dreamweaver.

Ale czasy się zmieniają. WordPress zrewolucjonizował sposób tworzenia stron internetowych i nie ma już potrzeby, aby zagłębiać się w kodzie czy kupować oprogramowanie do tworzenia i projektowania wspaniałych strony!

Dreamweaver jest wciąż realną opcją, jeśli chcesz zbudować proste, statyczne strony. Nie przeszkadza to oczywiście abyś poznał choć podstawy HTML i CSS, niemniej jednak przeciętny człowiek zwykle preferuje łatwiejsze metody. Jedną z najłatwiejszych metod stworzenia strony jest dziś …

Szybkość i łatwość WordPress-a

Jeśli masz niski budżet i potrzebujesz szybkiego sposobu stworzenia swojej strony WordPress jest rozwiązaniem doskonałym. Nie potrzebujesz posiadać doświadczenia projektowego. Wystarczy zainstalować, wybrać szablon i …gotowe. Oczywiście możesz go dostosować tak jak potrzeba.

Aby uruchomić stronę internetową WordPress, potrzebujesz domeny (TwojaStrona.pl) i hostingu (serwera). Dowiedz się, jak wybrać najlepszą dla siebie domenę, poniżej…

Zobacz film pokazujący Instalacja WordPress

Jak widzisz Instalacja WordPress jest banalnie prosta 🙂

Domyślnie WordPress publikuje treści według daty, wyświetlając je od najnowszych do najstarszego oraz wg kategorii, które zakładasz osobiście. Oczywiście, możesz zmienić sposób wyświetlania, poprzez skonfigurowanie różnych opcji.

Zobacz film „Podstawowe ustawienia WordPress”

Plusy WordPress

  • Niesamowite projekty szablonów (wiele za darmo)
  • Błyskawiczna aktualizacja i konfiguracja. Na zasadzie „Przeciągnij i upuść”
  • Ogromna ilość wtyczek, zwiększających ogólną funkcjonalność
  • Wiele dodatkowych aplikacji www zgodnych z WordPress
  • Tak wiele osób korzysta dziś z WordPress, że bardzo łatwo uzyskać wsparcie i znaleźć odpowiedzi na pytania

Minusy WordPress

  • Dostosowanie szablonu może być trudne, chyba że masz szablon, który jest bardzo „konfigurowalny”
  • Ponieważ jest napisany w języku PHP, istnieje ryzyko związane z bezpieczeństwem, którego to problemu nie ma ze statycznymi stronami internetowymi (Na szczęście istnieje wiele wtyczek bezpieczeństwa)

 

Jeśli cenisz sobie to, co dla ciebie robię, podziel się tym artykułem i kliknij Lubię to.

 

 

 

 

Poprzedni temat: Wybór Tematu    <<<<    >>>>>   Następny temat: Rejestracja domeny za 0 zł