Oto najczęstsze błędy popełniane podczas tworzenia strony internetowej.

Przeczytaj to uważnie, aby nie popełniać „popularnych” błędów internetowych, które prawie zawsze odbijają się „czkawką”.

1. Darmowy hosting

Wiem, że możesz myśleć „Po co płacić za coś, co można mieć za darmo”. Są darmowe możliwości jak Blogger chociażby, gdzie możesz utworzyć witrynę szybko i łatwo i za darmo. Problem w tym, że większość ludzi dzisiaj tworzy strony internetowe dla pieniędzy i jeśli zależy ci na tym, aby wyszukiwarki i inne osoby poważnie cię traktowały musisz mieć własną domenę (twojastrona.pl). Dobrą wiadomością jest fakt, że całkowity koszt w pierwszym roku nie powinien przekroczyć 60PLN, a to jest zdecydowanie warte inwestycji.

Czy możesz sobie wyobrazić rozpoczęcie biznesu offline (np. sklep w mieście) za takie pieniądze? Strony www mają tak niskie koszty ale potencjalny dochód z nich jest ogromny.
Poza tym darmowe strony mają poważne wady. Nie można dodawać pewnych funkcji, których będziesz potrzebował (sieci społecznościowe, itp.) a twoja witryna może zostać w każdym momencie zamknięta bez podania przyczyny.

Prawda jest taka, że nie jesteś właścicielem witryny podczas korzystania z darmowego hostingu.

Nie popełnij błędu tak wielu z moich czytelników, którzy na początku zaczynają na darmowych witrynach z myślą, że jak coś to później się coś zmieni. Będziesz tego żałował, bo stracisz bardzo dużo czasu. Szczególnie aby przenieść swoją witrynę na inną domenę. Na własnej witrynie nie musisz się też martwić o utratę swojej pozycji w rankingach wyszukiwarek.
Bądź mądry. Zarejestruj swoją domenę i hosting.

2 .Brak koncentracji

Ludzie nie wejdą na twoją stronę tylko dlatego, że masz dobry pomysł. Istnieje wiele stron internetowych zbudowanych na „wielkiej idei”. Sukces witryny wymaga dużo pracy aby wygenerować na niej ruch. Więc zanim zaczniesz, musisz określić (w miarę dokładnie), do kogo chcesz dotrzeć. Twoja strona powinna spełniać potrzeby konkretnej grupy ludzi – innymi słowy trzeba zdefiniować niszę czyli zastanowić się nad grupą docelową.

Im lepiej określona grupa docelowa, tym łatwiej będzie przyciągnąć czytelników i klientów. Ponadto, im więcej wiesz o swojej publiczności, łatwiej będzie ci pisać treści.

Osobiście używam Google Keywords Tools do znalezienia propozycji słów kluczowych. Można również używać innych narzędzi ale Google Keyword Tools jest na początek idealne. Więc zanim zaczniesz tworzyć swoją stronę, poświęć trochę czasu aby pomyśleć o tym, do kogo będzie kierowana strona i czy będzie spełniała określone potrzeby.

3. Zbyt duże skupienie na blogu

Ponieważ WordPress jest tak popularny, wiele osób po prostu wybiera tę opcję, aby budować swoje strony i wrzuca kilka „Wiadomości”  w treść strony – jak w internetową gazetę. To nie zawsze jest najlepszym sposobem, aby dobrze zorganizować swoją stronę internetową. Nie każda strona powinna być w formacie blogu ale dobrą rzeczą jest to, że WordPress jest na tyle elastyczny, że można zorganizować swoją witrynę tak aby czytelnik łatwo ją odnalazł.

4. Aspekt biznesu

Możesz nie myśleć teraz, że tworzysz firmę ale za chwilę zaczniesz zaczniesz zarabiać pieniądze i właśnie zaczniesz biznes. Prowadzenie firmy wymaga abyś zrozumiał pewne podstawowe zasady, takie jak podaż i popyt.

Jak już wspomniałem wcześniej, trzeba określić co ludzie w twojej niszy chcą i im to dać. Teraz nikt nie wie, kim jesteś. Nie masz świadomości marki. Ludzie nie szukają Ciebie w Google. To ty zacznij wyszukiwanie osób z twojej niszy. Oni mają pytania, problemy…  rozumiesz 🙂 ?
Zacznij jednak od zawartości strony, która powinna spełniać potrzeby twoich czytelników. Pokażę ci, jak to zrobić na łamach tej strony.

Jeśli cenisz sobie to, co dla ciebie robię, podziel się tym artykułem i kliknij Lubię to.

 

 

 

Poprzedni temat: Ile Kosztuje Strona    <<<<    >>>>>   Następny temat: Wybór tematu

Abyś niczego nie przegapił, zapisz się już dziś na newsletter, a będziesz informowany o każdym ważnym dla ciebie artykule na tej stronie.