Kurcze, wiem że to jest jak banał – wszyscy na każdym kroku powtarzają wciąż to samo i to samo. Jednak pomimo poszukiwań, nie udało mi się znaleźć innej drogi niż ta..

Zrób listę wszystkiego, co będziesz musiał zrobić, aby osiągnąć swój cel

Kilka dni temu pisałem o przygotowaniach do wesela, gdzie każdy z dużym wyprzedzeniem zapisuje na kartkach, listę wszystkiego, co należy wykonać przed weselem.

Jako dziecko jeździłem często na kolonie i każdorazowo otrzymywałem do walizki listę rzeczy, które należy spakować, gdy będzie trzeba wyjeżdżać po koloniach do domu. W ten sposób tata starał się nauczyć mnie abym niczego nie zapomniał.

Teraz gdy w życiu już dorosłym staramy się zaplanować i zrealizować własne cele, znów wracamy do zapisywania. Ktoś kiedyś udowodnił, że zapisywanie jest dla nas samych 10-cio krotnie ważniejsze niż samo tylko pamiętanie o tym.

Dlatego dziś Zrób listę wszystkiego, co będziesz musiał zrobić, aby osiągnąć swój cel. Zapisz na niej również:

  • przeszkody, jakie będzie trzeba pokonać
  • wiedzę i umiejętności, które będzie trzeba zdobyć
  • ludzi, których współpracy będziesz potrzebować
  • każdy krok, o którym wiesz, że będzie trzeba go wykonać, aby finalnie zrealizować własny cel

Za każdym razem, gdy pojawią się nowe opcje, natychmiast dodaj je do listy. I dodawaj tak długo, aż lista będzie wg ciebie kompletna. Kiedy zakończysz tworzyć tą listę, samodzielnie zauważysz, że realizacja celu lub celów, jest o wiele bardziej realne niż Ci się wcześniej wydawało.

Nawet najdłuższa podróż, zaczyna się od wyjścia z domu a Mur Chiński został zbudowany jedna cegła po drugiej…

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś lub nie zrobiłaś, pobierz teraz moją Darmową Publikację 7 Kroków Planowania i Realizowania Celów.

zapisz-sie-darmowy-kurs-irekwrobel

dzien-7-zrob-liste-wszystkiego-irekwrobel-pl