Jak zrobić dobre pierwsze wrażenie w swoim blogu

Jednym z najlepszych sposobów, aby uzyskać więcej ruchu na swoim blogu jest uzyskanie linków zwrotnych. Jeśli twój blog jest nowy, to większość osób odwiedzających witrynę nie ma pojęcia, kim jesteś i o czym masz bloga, więc trzeba zrobić dobre pierwsze wrażenie.

Masz tylko jedną szansę aby zrobić pierwsze wrażenie i dobrze jest uchwycić uwagę każdego nowego gościa a także zachęcić go częstszych odwiedzin twojego bloga. Oto kilka osobistych wskazówek:

  1. Umieść swoje zdjęcie w nagłówku każdej strony. Robię to na innym moim blogu IrekWrobel.pl a także wiele innych osób robi to samo. Posiadanie swojego zdjęcia na swoim blogu pokazuje czytelnikom, że jesteś prawdziwą osobą i że nie chowasz się za swoimi słowami. Przy tak wielu bezimiennych blogach wielu ludzi z pewnością doceni fakt, że autor jest fizyczną osobą i nie boi się pokazać swojej twarzy. Można też pójść o krok dalej, tworząc stronę „O mnie” …
  2. Jak-zrobic-dobre-pierwsze-wrazenie-w-swoim-bloguZałóż uczciwą i szczegółową stroną „O mnie”. Myślę, że każdy blog powinien mieć (nie koniecznie długą) szczerą, jasną i czytelną stronę, która mówi o osobie, autora bloga.

    Powinna ona obejmować wszystkie dokonania (i porażki), swoje hobby i zainteresowania. Ludzie szukają ludzi, dlatego po przeczytaniu strony o mnie, czytelnicy będą wiedzieć, że jesteś żywym człowiekiem.

  3. Ustaw stronę dla poszukujących konkretnych treści. Na tym blogu umieściłem taką stronę Zanim Zaczniesz Ten blog jest o tym, jak zrobić bloga, dlatego umieściłem tam kilka fraz kluczowych, szczególnie dla tych, którzy zaczynają lub chcieliby zacząć pisać bloga.
  4. Bądź sobą. Twój blog jest twoim osobistym terenem. Nigdy, nigdy, nigdy nie uchylaj się przed swoimi poglądami. Nawet gdy otrzymujesz za to zapłatę, stracisz wiarygodność. Zawsze bądź szczery, otwarty ze swoimi czytelnikami, a jeśli uważasz, że coś jest do bani, po prostu powiedz im.

Mam nadzieję, że te wskazówki mogą pomóc zwiększyć ruch na twoim blogu. Jednak za każdym razem sprawdź samodzielnie, czy wprowadzone rozwiązane pomagają ci. Jeśli masz jeszcze jakieś sugestie zostaw je w komentarzach poniżej 🙂