Wybór tematu

Wybór tematu jest poważną decyzją przy tworzeniu stron internetowych. To bardzo kuszące aby stworzyć coś wielkiego, prawda? Miło byłoby stworzyć drugiego Facebooka, Twittera czy YouTube…

Wydaje się to być takie proste. Wystarczy wymyślić fajny pomysł, zbudować stronę, sprzedać ją za miliony do Yahoo czy Google i już jesteś będziesz bogaty!

To nie jest jednak takie proste w przypadku większości ludzi. Choć na pomysły te „wpadła” garstka ludzi to jednak ich historia jest całkiem inna.
Dlatego chciałem stworzyć ten serwis WordPressDlaPoczatkujacych.pl aby pomóc między innymi w wyborze tematu.

Szukasz i zastanawiasz się jak zarobić pieniądze?

Jeśli twoim jedynym celem jest aby zarobić pieniądze na twojej stronie to polecam ci proste rozwiązanie.

Wiem, że wielu z was chciałby stworzyć stronę na miarę sukcesu Facebooku, ale nie jest to realne dla przeciętnego człowieka. Mark Zuckerberg (twórca Facebooka) jest programistą. Wpadł na (genialny) pomysł, a że był oryginalny, miał wiedzę techniczną i wsparcie, uruchomił i utrzymał go. Gdy będziesz próbował konkurować z nim, musisz wiedzieć kilka rzeczy: dzisiaj jest to bardzo trudne zadanie, że nie wspomnę o miejscu na serwerze i technicznej wiedzy aby zarządzać. Facebook wygląda świetnie na zewnątrz, ale zapewniam cię, że jest wiele ukrytych bolączek, o których przeciętny człowiek nie wie i nie widzi.

Więc co mam na myśli, kiedy mówię „proste rozwiązanie?” Zachęcam do tego, co robiłem od 2007 roku.

Nie jestem właścicielem żadnej strony o pokroju Facebook. Nie posiadam wielkich umiejętności programowania stron internetowych aby uczynić je jeszcze bardziej komfortowym miejscem do zarabiania na stronie.

Ja po prostu tworzę witryny tematyczne, te które mnie interesują, dbam o ruch i zarabiam pieniądze z programów partnerskich i programów reklamowych, takich jak Google AdSense. I również sprzedaję powierzchnię reklamową oraz własne produkty jak mój samouczek WordPress-a (już w grudniu 2012)

Oto przykład

Powiedzmy, że kochasz przygotować desery. Możesz stworzyć najwyższej klasy przepisy, prosić użytkowników na stronie aby ci dzielili się swoimi przepisami. Spędź trochę czasu na nauce o SEO (search engine optimization – pozycjonowanie) aby twoja strona znalazła się w Google, Yahoo, Onet, WP, itp.

Pokaż swoje techniki gotowania w postaci filmów na YouTube i opracowuj następne. Możesz nawet zarabiać jako partner YouTube. Ponadto, zbuduj stronę na Facebooku i zaproś do jej polubienia swoich znajomych. Nawiąż kontakt z publicznością a oni pomogą budować twoją markę dalej.
Na swojej stronie internetowej, można zarabiać pieniądze z reklam Google a także z podobnych produktów (co twoje przepisy) i ich sprzedaży jako partner (Programy Partnerskie – Affiliate Programs). Program partnerski udostępni ci linki, które umieszczasz na swojej stronie i będziesz mógł zarabiać na prowizji od każdej sprzedaży z twojego linka.

Stronę partnerską jest o wiele łatwiej założyć niż skomplikowaną programistycznie i bardzo złożoną stronę jak Facebook. Swoją stroną możesz zarządzać z poziomu takich programów jak WordPress, Dreamweaver lub inne podobne.

Jeśli chcesz zobaczyć inne przykłady, jak zarabiać dzięki witrynie zapisz się na mój Newsletter, poniżej.

>> PREZENT << od Irka Wrobel
DARMOWY eBook! - Sekrety Pozyskiwania Klientów czyli Jak Mieć Biznes Online i Dobrze z Tego Żyć
Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych osobowych do MailChimp ( więcej informacji )

Ustal, czy twój pomysł jest opłacalny

Przed zdecydowaniem się na dany temat, sprawdź zawsze wyszukiwarki, czy jest tam konkurencja i popyt. Ruchu (czytelnicy / klienci) z wyszukiwarek może być jedną z najlepszych form, ponieważ jest ukierunkowany i dobrze konwertuje. Więc zacznij analizować rynek i wybierać dobre frazy kluczowe do swojej strony.

Innymi słowy: kierując się sformułowaniem „przepisy ciast” oraz „recepta na czekoladę”  czy „przepisy nisko tłuszczowe”, itp. To właśnie badania słów kluczowych pomogą ci podjąć decyzję. Chodzi o to, aby wybrać temat, który ma duże zainteresowanie (liczba wyszukiwań miesięcznie) i minimalną konkurencję.

Istnieje wiele narzędzi, które mogą pomóc Ci to ustalić. Google AdWords Keyword Tool jest jednym z najbardziej popularnych i do tego darmowy. Na początek powinno wystarczyć.

Unikaj stron zatytułowanych „Jak zarabiać pieniądze”

Jest to duża pułapka, w którą łatwo wpaść. Jeżeli sam nie możesz zdecydować się na wybór tematu, podpowiedzą ci tam abyś wybrał pieniądze, dlatego że oni robią dokładnie to samo. To w 99 % przypadków jest złym pomysłem, aby wybierać temat na którym się nie znasz. Chyba, że masz dowód i pokażesz swoje wyniki / osiągnięcia online a także plan jak tego dokonałeś. Ale w tym momencie pojawi się milionowa witryna pod tytułem „Jak zarabiać pieniądze w Internecie”.

Nie wspominając już o tym, że ta nisza jest zbyt nasycony i bardzo trudno jest sprawić abyś był wysoko w Google. Czy ty sam kiedykolwiek szukałeś „zarabiać pieniądze online” w googlach?

Są miliony stron w tym temacie, a więc konkurowanie w tej niszy może być kompletną stratą czasu dla Ciebie  i istnym koszmarem. Zwłaszcza, jeśli nie masz nic nowego i świeżego do powiedzenia w tym temacie.

Dlaczego wybór tematu jest tak ważny?

Musisz zrozumieć, że witryny które odnoszą sukcesy mają swój własny, unikalny sposób pisania na określony temat. Zawartość jest dobrze napisana, często aktualizowana, twórcy artykułów i treści rozumieją podstawy marketingu i znają swoją publiczność / swoich czytelników.

Są to wszystko rzeczy, które należy wykonać dobrze, jeśli chcesz odnieść sukces i to się nie stanie w ciągu jednej nocy. Więc to właśnie wybór tematu jest sprawą kluczową.

Musisz uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na ruch na twojej stronie. Więc lepiej wybierz coś co cię pasjonuje, niż coś co będzie cię nudzić i zostawisz to w diabły…

Twoje pasja do tematu będzie napędzała kreatywność – generując sukces. Jeśli wybierzesz temat, który nie do końca cię interesuje, zapewniam cię, że w końcu odpuścisz.

Wiem, że kuszące jest aby kopiować cudze udane pomysły, ale to naprawdę zły pomysł, dla większości ludzi.
Teraz nadszedł czas, aby wybrać to, co zagląda przez twoje ramię… Znajdź swoje zainteresowanie i rozwijaj swój własny sposób przekazu.

To pierwszy krok do sukcesu, więc mam nadzieję, że potraktujesz to poważnie.

Nie zniechęcaj się, ale …

Celem tego artykułu nie jest zniechęcenie cię do stworzenia kompleksowego, interaktywnego serwisu. Jeśli to właśnie jest bliskie twojemu sercu – zrób to!

Chcę tylko, abyś zrozumiał co cię czeka. Nie można po prostu kupić oprogramowania czy pobrać szablon i stworzyć tak skomplikowaną stronę jak Facebook czy YouTube.

Znacznie lepiej jest zacząć od małego i prostego ruchu w miejscu gdzie się teraz znajdujesz. Z czasem możesz to rozszerzać do czegoś bardzo solidnego i złożonego. Pozwala to zaoszczędzić sporo pieniędzy i trosk.

Utwórz swoją stronę już dziś!

Jeśli cenisz sobie to, co dla ciebie robię, podziel się tym artykułem i kliknij Lubię to.

 

 

 

 

Poprzedni temat: Błędy    <<<<    >>>>>   Następny temat: Instalujemy skrypt