Jak wybrać najtańszy hosting dla swojej strony internetowej

Po zarejestrowaniu nazwy domeny jesteś gotowy, aby znaleźć hosting. Hosting dostarcza ci przestrzeni, konta e-mail, transfer, skrypty (WordPress, fora itp.) oraz obsługę klienta, czyli wszystko co jest co potrzebne żeby zbudować stronę internetową. To jest bardzo ważna decyzja dla twojej witryny. Upewnij się więc, że zwróciłeś uwagę na poniższe wskazówki, zanim wybierz usługodawcę, który będzie odpowiedni do Twoich potrzeb.

Netmark.pl

Polecana Firma Hostingowa
Jeśli zdecydujesz się na tą firmę dostaniesz darmową domenę oraz w bardzo niskiej cenie naprawdę profesjonalny serwer (szczególnie jeśli dopiero zaczynasz i nie chcesz ryzykować pieniędzy na starcie). Więc jeśli chcesz stworzyć samodzielnie stronę internetową za ok 50zł / w pierwszym roku ten wybór wydaje się fantastyczny. Więc jeśli chcesz stworzyć blog WordPress, otworzyć stronę firmową, skonfigurować forum, prosty sklep internetowy, posiadać osobiste unikalne adresy e-mail i wiele innych – to jest to dobry wybór.

netmark-cPanel-irekwrobel

Pokrótce wyjaśnię, co widzisz na powyższym zdjęciu. To jest typowy cPanel, który jest niezbędnym narzędziem, który posiada profesjonalny hosting. cPanel umożliwia utworzenie bazy danych i zarządzanie tą bazą, utworzenie kont pocztowych (bez ograniczeń ilościowych) do twojej domeny.

Np. nazwa twojej domeny to www.mojafirma.pl, więc adresy e-mail mogą wyglądać jak: info@mojafirma.pl, biuro@mojafirma.pl, admin@mojafirma.pl, itd. Inne możliwości twojej poczty, to przekierowywanie, autoresponder, import, export, osobista konfiguracja i wiele innych.

Kolejną niezbędną sprawą jest dostęp do katalogów twojej witryny. zarówno poprzez FTP, jak i bezpośrednio z cPanelu. Harmonogram Cron – czyli zaplanowanie automatycznych zadań niektórym elementom twojej strony. Takie jak automatyczne wysyłanie maili, sprawdzanie i wiele innych.

Statystyki – Dostęp do statystyk dotyczących odwiedzających twoją witrynę. Niezbędne narzędzie, szczególnie jeśli twoja witryna będzie miała za zadanie sprzedaż.

Subdomeny – Możliwość dodawania subdomen do twojej domeny. To znaczy, że jeśli np. twoja domena ma nazwę: mojafirma.pl – możesz utworzyć subdomenę, np.: blog.mojafirma.pl, lub sklep.mojafirma.pl

Parkowanie domen – czyli możliwość dodawania kolejnych domen. Masz już jedną domenę i jeśli będziesz potrzebował kolejne domeny, nie musisz kupować drugiego hostingu. Kolejne domeny możesz zaparkować w już istniejącym hostingu. Poniższy obrazek wyjaśni zawiłość tego co właśnie opisałem.

domeny-subdomeny

Installatron – Czyli program umożliwiający automatyczne instalacje programów / skryptów na twojej witrynie. Możesz tak zainstalować WordPress, forum, sklep, galerie zdjęć, i wiele wiele innych.

Sam oceń, czy cena ok. 39 zł / rok jest odpowiednia za tak dużą ilość możliwości. Jeśli zdecydujesz się wybrać tego dostawcę, wystarczy kliknąć w poniższy link i dalej postępować wg informacji, które będziesz widział.

Profesjonalny Hosting

Jeśli cenisz sobie to, co dla ciebie robię, podziel się tym artykułem i kliknij Lubię to.

Poprzedni temat:  Rejestracja domeny za 0 zł