Dlaczego założyć bloga? Sam oceń czy warto. Oto ostatnie wyniki raportu „Blogerzy w Polsce 2013”.

  • 3 miliony blogerów – czyli osób, które starają się pisać bloga
  • 17 milionów internautów
  • Ponad milion osób  – czyta różne blogi codziennie. A może i ty należysz do osób, które codziennie zaglądają na blogi innych osób?

Każda osoba, czytająca te dane ma inne spostrzeżenia. Dla niektórych rynek jest już pełny i kiedy widzą „profesjonalne” blogi nabierają przeświadczenia, że nigdy im nie dorównają. Ja widzę tutaj ogromne możliwości. Założyć bloga – to nie zajęcie, któremu możesz poświęcić przerwę w pracy.

Osoby prowadzące bloga dostrzegane są przez reklamodawców co znacząco przyczynia się do wzrostu sprzedaży. Dzieje się tak dlatego, że mamy zaufanie do osoby piszącej bloga i chętniej sięgamy po produkty przez nią polecane – szczególnie jeśli sam blogger używa i korzysta z tych produktów i naprawdę szczerze je poleca.

W jaki sposób założyć bloga i zacząć zarabiać na blogu chociażby kilkaset złotych miesięcznie?

Zarobić na blogu można i trzeba. Choć osoby piszące bloga najczęściej nie pokazują swoich dochodów, to  według różnych danych, rocznie zarabiają na blogu od 50 tys. do 400 tys. zł . I nie ma tutaj znaczenia czy mówimy o kwotach netto czy brutto.

Z moich obserwacji wynika, że najwięcej zarabiają blogerzy w tzw wąskiej specjalizacji. To znaczy, że jeśli tylko znasz się na czymś – czymkolwiek – i masz do tego pasję załóż bloga i pisz systematycznie. Na czytelników nie będziesz musiał długo czekać i w niedługim czasie kilku miesięcy zaczniesz na nim zarabiać.

Na początku będą to kilkuzłotowe profity, jednak zaczynają one z każdym miesiącem rosnąć. Wiem o tym, ponieważ osobiście tego doświadczyłem. Jestem autorem kilku blogów i każdy z nich znalazł swoich czytelników.

Od twojego zaangażowania zależy szybkość osiągnięcia celu. Pisząc bloga twoim celem powinna być ilość odwiedzin miesięcznie oraz liczba osób subskrybujących twojego bloga.

Dlatego osobom, które chcą założyć bloga dla zysku nie wróżę przyszłości – choć są na pewną wyjątki. Prawdziwy sukces i szczere zainteresowanie zyskają osoby, które są szczerze zainteresowane o tym co piszą. Gwarantuję, że czytelnicy szybko zauważą różnicę.

Założyć bloga i odnieść sukces – to nie jest kwestia przypadku

Ważna jest systematyczność.  Nie ma przypadku w odniesieniu sukcesu w żadnej dziedzinie. To samo dotyczy pisania bloga. Wiele osób, piszących blogi, spiera się nad fantastycznymi technikami, grafiką, sztuczkami, itp. Uważam jednak, że prawdziwy sukces zawiera się w szczerości i systematyczności.

Zapisz się na kurs Jak założyć Bloga i zacząć na nim zarabiać, w którym w 15 lekcjach wyjaśniam, krok po kroku co należy zrobić aby założyć bloga.