Jak pisać bloga ?

Zdecydowałeś się wybrać swoją niszę, czyli ogólny temat na jaki będziesz pisać bloga. Twoja nisza jest wiedzą i/lub rodzajem informacji , które udostępniasz swoim czytelnikom w swoich artykułach .
Część osób wybiera szerokie lub wąskie nisze. Np można pisać szeroko o samochodach ale można tez pisać wąsko o samochodach marki Audi A4. Wybór może być oparty o twoje interesy lub twoje produkty / usługi lub twoją pasję / hobby.

Poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które pozwolą ci odnaleźć idealną dla ciebie niszę.
Weź teraz kartkę i długopis i przejdźmy do pisania!

  1. Jakie jest Twoje doświadczenie i / lub w czym jesteś pasjonatem ? Identyfikacja korzeni swoich pasji i / lub wiedzy. Może to być proste do określenia jak kariera czy hobby, itp. Zapisz swoje podstawowe korzenie a następnie znajdź te, które najbardziej Cię interesują
  2. W jakich obszarach jesteś najbardziej kompetentny ? Pomyśl o tematach, w których masz bogactwo wiedzy. Następnie zaznacz te tematy, w których masz największą wiedzę do pisania artykułów. Trudno jest kreować się na eksperta, jeśli nie wiesz lub nie masz żadnych doświadczeń na ten temat
  3. Jaki jest twój ostateczny cel pisania artykułów ? Większość autorów – ekspertów wybiera pisanie artykułów w oparciu o wyniki popularności danego tematu lub intratności tematu. Możesz być dziennikarzem lub ekspertem. Zdecyduj się, w którym kierunku chcesz pójść i jak pisać bloga, pamiętając o tym, jakie produkty lub usługi, są odpowiednie dla Twoich pasji i swojej wiedzy ? Wymień je obok odpowiednich odpowiedzi, które wymieniłeś w pytaniu 2.
  4. Napisz i opublikuj! Jeśli odpowiedziałeś na pytania 1-3, gratulacje! Po prostu zidentyfikowałeś swoje główne nisze i powinieneś mieć burzę mózgu za sobą. Rozważ raz jeszcze swoje odpowiedzi na pytania 1-3. Pakiet odpowiedzi na każde z Tych pytań jest unikalnym pakietem informacyjnym, który możesz i powinieneś wykorzystać na blogu. Stanowić to będzie bardzo istotne pomysły na pisanie treści.
    Pamiętaj: Czytelnicy będą na tobie polegać jako na informacji unikalnej i cennej. Pamiętaj, aby zdobyć i utrzymać ich uwagę dając jakość informacji zorientowanej na czytelnika. Następnie możesz promować zasoby.
  5. Podkręcanie twojej niszy. Kiedy już artykuły zostały opublikowane w wybranej niszy, możesz udoskonalać swoje artykuły, aż odkryjesz bardzo precyzyjne potrzeby w niszy, które odpowiadają Tobie i Twojej grupie. Przyglądaj się uważnie, które z tematów powodują najlepszą reakcję czytelników. Pomoże to uściślić i bardziej zdefiniować twoją niszę.

Kto by nie chciał budować swojego biznesu i życia wokół swoich pasji ?

Jesteś pasjonatem swojej wiedzy. Pokazujesz to w swoich artykułach – pisząc to, co wiesz i oczywiście opierając się o to, co wiesz,  Tak można kontynuować, odkrywać i badać nowe informacje każdego dnia.