O tym co to jest Gravatar, pisałem już w tym artykule. Dzisiaj trochę dla bardziej zaawansowanych, ale spokojnie. Z poniższą instrukcją, każdy może mieć swój własny domyślny Gravatar

Jak zmienić domyślny Gravatar w WordPress

Gravatar jest pewną tendencją, której rozkwit zauważam z każdym miesiącem. Gdy zaczynałem blogować, z Gravatara korzystali nieliczni. Teraz coraz częściej widzę, że wiele osób korzysta z tej opcji budowania świadomości marki lub rozpoznawania twarzy.

Coraz więcej blogów naśladuje ten trend, poprzez włączenie się do Gravatar. Nie dotyczy to tylko blogerów, bo również twórcy szablonów i wtyczek również zadbali o czytelne i charakterystyczne Gravatary.

Są osoby, które mają już własnego Gravatara, jednak bardzo wielu ludzi wciąż takowego nie posiada. I w momencie, umieszczania przez nich komentarza,obok ich podpisu pojawia się na twoim blogu ikonka, którą wybierzesz w zapleczu własnego bloga.

Jak-zmienic-domyslny-Gravatar-w-Wordpress-wordpressdlapoczatkujacych
Najczęściej pojawiającym się avatarem jest Tajemnicza Osoba. A ponieważ nie lubię marnotrawstwa postanowiłem zmienić to na własnym blogu jak i podzielić się wiedzą, Jak zmienić domyślny Gravatar w WordPress.

Jak widać w powyższym obrazku, użytkownik nie posiadający własnego Gravatara, będzie używał jako domyślnego, Gravatara o nazwie WordPressDlaPoczatkujacych. Ty możesz zrobić to samo na własnym blogu.

Jak zmienić domyślny Gravatar – Pierwszą rzeczą, którą trzeba zrobić, to upewnić się, że twój szablon na włączony Gravatar. A następnie:

    1. Otwórz plik functions.php, który znajduje się w folderze szablonu. (możesz również otworzyć plik z zaplecza bloga: wygląd ⇒ Edytor ⇒ function.php
    2. Wklej teraz poniższy kod u samego dołu (pomiędzy linijki /* Custom code goes below this line. */ oraz /* Custom code goes above this line. */

[php]add_filter( 'avatar_defaults’, 'newgravatar’ );
function newgravatar ($avatar_defaults) {
$myavatar = get_bloginfo(’template_directory’) . '/images/wdp.png’;
$avatar_defaults[$myavatar] = „WordPressDlaPoczatkujacych”;
return $avatar_defaults;
}[/php]

 

Musisz jeszcze zrozumieć, pewne zmienne w powyższym kodzie
’/images/wdp.png’  – jest lokalizacją pliku twojego domyślnego Avatara. Musisz go umieścić w folderze motywu, którego używasz.

Jeśli twój szablon nie posiada katalogu images, powinieneś go utworzyć, a następnie do niego dodać avatar. U mnie wygląda to tak: wordpressdlapoczatkujacych.pl/wp-content/themes/alyeska/images/wdp.png

Zmień teraz nazwę Gravatara z WordPressDlaPoczatkujacych na własną nazwę.
Teraz zaloguj się do swojego panelu administracyjnego WordPress i kliknij w Ustawienia> Dyskusja

Twój gravatar powinien się teraz pokazać się jak na zdjęciu powyżej. Zaznacz go, zapisz zmiany i już 🙂

Teraz powinieneś być w stanie zobaczyć swój własny domyślny Gravatar przy każdym komentarzu, który własnego nie ma.

Dlaczego-warto-miec-Gravatar-wordpressdlapoczatkujacych