Bardziej użyteczne, istotne, wyjątkowe i bardziej prawdopodobne połączenie się z twoją grupą docelową są komentarze.

Komentarze

Więc dlaczego nie pamiętać o tym, komentując na blogach?

Kiedy odpowiadasz na artykuł pisząc „Świetny artykuł. Dziękuję.”, może być on serdeczny, ale nie jest bardzo wyjątkowy i zauważalny. Znajdź więc trochę czasu na napisanie „innego” komentarza a wyniki będą opłacalne. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stać się bardziej skutecznym komentatorem:

  • Nie bój się nie zgadzać

Kiedy „skanuję” komentarze na innych blogach, zawsze znajdę komentarze od ludzi, którzy się nie zgadzają. Dlaczego? Ponieważ ich komentarz wyróżnia się spośród wszystkich „Świetnych wpisów!” Nie zgadzanie się nie musi być niegrzeczne lub lekceważące. Wystarczy stwierdzić, że się nie zgadzasz i koniecznie napisz dlaczego! To jest twój czas, by zabłysnąć i potencjalnie udowodnić, że jesteś wiarygodnym źródłem. Może to również zaangażuje innych czytelników i autora.

  • Wyluzuj trochę… 😉

Wyluzuj i wstrzyknij trochę humoru w stosownych sytuacjach. Będziesz zaskoczony, jaki to będzie miało wpływ. Większość komentarzy na blogach są poważne. Postaraj się aby twój wyróżniał się od innych. Może być zabawny lub z przymrużeniem oka. 😉

  • Twórz pierwsze wrażenie

Tak jak pisząc treści na twoim blogu lub stronie www, chcesz zwrócić na siebie uwagę. W komentarzu jest to nagłówek. Większość osób, skanuje komentarze, więc jeśli ich oko wyłapie dowcip… właśnie wzrosły szanse aby przeczytać komentarz, zamiast przejść do następnego.

  • Dodaj kolejną pozycję do listy

Czasami możesz znaleźć na blogach wpisy, gdzie autor wspomina uporządkowaną listę elementów – na przykład: 5 sposobów na … . W komentarzu możesz zaproponować 6-ty sposób, krótko wyjaśniając jak i dlaczego. Oczywiście ludzie czytając ten post są zainteresowani 5 sposobami …. , tak naturalnie znajdą twój stosowny i użyteczny 6 sposób.

  • Doceń autora

Nic bardziej nie imponuje webmasterom, niż docenienie w komentarzach, że ktoś zna się na ich pracy. Gdy jest to właściwie zrobione, odnosi się do zawartości treści artykułu i związane w komentarzu. Czasami to daje sygnał autorowi, że być może będzie chciał nawet odwiedzić twoją witrynę. Zawsze patrzę na kogoś, kto dwa razy stawia przemyślany komentarz, zwłaszcza jeśli jest on jasny i oznacza, że czytał mój artykuł.

  • Poszukaj podobnych postów

Skorzystaj z funkcji wyszukiwarki na zapleczu swojego bloga aby znaleźć wiadomości, które pasują z tematem Twojej strony a następnie skomentuj je. Poszukaj postów, które pozwolą pokazać twoją wiedzę i doświadczenie.

  • Pisz prosto i na temat

Nikt nie lubi czytać powieści. Więcej krócej i na temat oznacza lepiej.

  • Komentarz: Zobacz Komentarze

Czasami można wywołać znaczącą rozmowę z innym komentującymi, co może również zwrócić trochę uwagi na twoją witrynę. Nie tylko będzie to zwiększać widoczność, ale też masz szansę aby pokazać swoją wiedzę.

  • …..

Zostawiam ostatni punkt dla Ciebie. Wymyśl coś fajnego, a potem napisz w komentarzu co wymyśliłeś. Jakie były wyniki?