Dostałem wczoraj maila z prośbą o opinię na temat jednej z witryn oferujących gotowe materiały do opublikowania na swoim blogu. To program, gdzie ludzie płacą … PLN  za dostęp do pełnej bazy danych artykułów.

Wszystko co trzeba zrobić to wybrać te, które chcesz na stronie, umieścić artykuły na stronie i SUKCES!  Strona jest wówczas kompletna i gotowa do zarabiania pieniędzy z reklam. Poszperałem trochę u wujka Google i znalazłem wiele witryn, postępujących w ten sposób.

Leniwi nie idą naprzód

Innymi słowy, te programy są dla leniwych, którzy nie chcą tracić czasu na opracowanie własnej unikalnej treści.

Ludzie zawsze szukają skrótów do sukcesu w Internecie.

To, z czego wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, to to, że w największych wyszukiwarkach (Google, MSN i Yahoo) otrzymasz karę za duplikaty. Tak więc w czasie, gdy coraz więcej ludzi dołącza i korzysta z takich programów a następnie zaczyna korzystać z tych samych artykułów, wyszukiwarki będą ignorować ich strony.

A co jeśli wyszukiwarki zignorują całą twoją witrynę z powodu zawartości jednego duplikatu?

Twój wysiłek związany z pozycjonowaniem strony www – możesz uznać za wyrzucony do kosza.
Nie ma drogi na skróty do sukcesu w Internecie ( i w każdej innej dziedzinie również). Jeśli chcesz zarabiać pieniądze z witryny internetowej, musisz pracować nad tym aby zbudować własną, niepowtarzalną treść.

Naprawdę irytuje mnie, kiedy widzę takie firmy jak wykorzystują ignorancję innych ludzi. Jedna z firm zainspirowała mnie do napisania artykułu na temat oszustw internetowych.