Zarabiać online na pełny etat

Dostaję wiele e-maili od czytelników (za które bardzo dziękuję 🙂 ), którzy pytają mnie, czy ja naprawdę zarabiam na swoim blogu w pełnym wymiarze czasu. To znaczy, czy tylko z tego żyję. Rozumiem doskonale sceptycyzm. Jest dużo szumu wokół zarabiania pieniędzy w internecie i często jest to przedstawiane w sposób, który wydaje się zbyt piękny aby mógł być prawdziwy.

W internecie jest wiele osób, które rozpisują się na ten temat. Osobiście staram się nie poruszać tego tematu, jednak czasami po prostu uważam, że trzeba o tym napisać.

Prawie od początku mojej przygody ze stronami www, traktowałem je jako biznes a nie sposób na zarobienie pieniędzy. Jak to różnica? Zarobić w internecie można sprzedając rzeczy, np. na aukcjach czy ogłaszając. Jest to jednorazowy dopływ gotówki.

Biznes w internecie natomiast wymaga czasu i pracy. Niczym nie różni się prowadzenie biznesu w internecie od prowadzenia biznesu w realnym świecie. Niewątpliwym plusem biznesu internetowego są niskie koszty na wejściu – trzeba kupić domenę i serwer – w pierwszym roku to ok. 50PLN.

Zarabiac-online-na-pelny-etatCóż, moja historia sukcesu w Internecie jest prawdą. Zacząłem przedsięwzięcie kilka lat temu pisząc bloga o sprawach związanych z komputerami. Miałem wówczas serwis komputerowy i poprzez stronę, przekazywałem klientom porady, jak mogą samodzielnie naprawić podstawowe usterki.

Oszczędzałem sobie tym czas i zamiast tłumaczyć każdorazowo, odsyłałem po prostu do strony.
Zainwestowałem wówczas ok 300 PLN w domenę i serwer – tyle wówczas to kosztowało 🙂

W krótkim czasie okazało się, że moja strona jest odwiedzana kilka tysięcy razy w miesiącu a ja zarabiam na reklamach ok 200 dolarów miesięcznie 🙂 Od momentu uruchomienia strony do momentu zarobienia pierwszych pieniędzy minęło około 9 miesięcy. Byłem wówczas trochę zaszokowany, że można tak łatwo zarabiać 🙂

Możesz sobie wyobrazić, jak dumny byłem, gdy otrzymałem na konto pierwsze pieniądze. To wyszło zupełnie przy okazji.

O tym, że mam już jakieś pieniądze do odbioru dowiedziałem się, gdy moja strona została zaatakowana przez jakieś wirusy a ja musiałem wyjaśniać firmie Google, że wirusów już nie ma. Za pierwszym razem wystawiłem fakturę na 1200 dolarów 🙂

Dołączyłem wówczas do programu partnerskiego Amazon.com i rozpocząłem pisanie kolejnych blogów. W krótkim czasie po około 3 latach narodził się WordPressDlaPoczatkujacych.pl. Nawet jeśli informacje na mojej stronie są jeszcze całkowicie darmowe ( niedługo to się zmieni), zarabiam pieniądze poprzez uczestnictwo w różnych programach partnerskich, które odnoszą się do tematu z mojej strony.

Ty Możesz zrobić to samo. Nie musisz sprzedawać żadnych produktów. Możesz budować bogate w treści strony internetowe na swoim hobby lub temacie, którego jesteś pasjonatem i zarabiać na powiązanych z nią programach partnerskich.

Na przykład …

Twoją pasją jest moda i modne ubrania. Możesz stworzyć stronę internetową, która uczy ludzi jak się ubierać. Twoim celem jest stworzenie jak najwięcej wartościowej treści. W ten sposób możesz przyciągnąć ruch z wyszukiwarek (Google, Bing i Yahoo).

Po rozpoczęciu uzyskania ruchu, możesz zarabiać pieniądze z różnych modelach zarabiania. Na przykład, Google AdSense płaci do wyświetlania reklam na swojej stronie.

Jeśli witryna jest o modzie, program AdSense automatycznie wyświetla reklamy związane z treścią. Kiedy odwiedzający witrynę kliknie w reklamę, można zarobić pieniądze. Obecnie na samym tylko AdSense zarabiam od 500 do 1800 dolarów miesięcznie. (walutę mam ustawioną w USD, dlatego podaję ją w dolarach)

Można również dołączyć do programów partnerskich i promować na przykład książki związane z modą czy promować kosmetyki i bieliznę. Odnosisz się do odbiorców, aby kupili te książki czy inne produkty a programy partnerskie zapłacą prowizję od ich sprzedaży. Istnieje mnóstwo bezpłatnych programów w sieci.

Z czasem uruchomiłem około 30 stron, które od roku staram się poukładać w sensowną całość. Jedne strony www likwiduję, inne łączę ze sobą. Doba ma tylko 24 godziny i nie mogę zrobić wszystkiego co bym chciał.

Od jakiegoś czasu wprowadzam w życie wiedzę, za którą zapłaciłem wiele tysięcy złotych. Postanowiłem bowiem uczyć się od praktyków, którzy mają ogromne osiągnięcia. Wiesz… po co wynajdywać koło na nowo 🙂

Powiem to jeszcze raz …

Nie znam osobiście żadnych sztuczek czy magicznych sposobów na zarabianie pieniędzy w internecie. Nie mam też większej wiedzy na temat pozycjonowania. Jednak codziennie pracuję przy swoich stronach.

Dokładnie tak samo jak wychodzi się do pracy na godzinę 6:00 i kończy o 14:00. Ja zaczynam około 8:00 i kończę około 15:00. I tak codziennie. Oprócz sobót i niedziel:) Czasami pracuję nawet 16 czy 18 godzin. Ale robię to co kocham i czym się ogromnie pasjonuję, czego i Tobie z całego serca Życzę 🙂