kategorie

Kategorie na blogu – “Kategoryczny” błąd – chciałem napisać 🙂
Kiedy zacząłem stawiać pierwsze strony na wordpress-ie, popełniałem ogromny błąd tworząc zbyt wiele głównych kategorii. Dlatego, że:

 1. Może być przytłaczające dla twoich czytelników
 2. Jeśli masz motyw / szablon, który zawiera listę kategorii w menu, może zabraknąć ci miejsca

Lepszym, łatwiejszym i prostszym rozwiązaniem jest utworzyć minimalną liczbę kategorii głównych – rodzic i tworzyć sub / pod kategorie.

Zamiast więc w głównej kategorii umieszczać np. “Facebook”, “Twitter”, “Google Plus”, itp. – stwórz szeroką kategorię o nazwie “Social Media” czy “Media społecznościowe” i dalej przypisz jako pod kategorie dla nich właśnie.

Kategorie tworzysz w Kokpicie >Wpisy > Kategorie lub możesz stworzyć kategorie tworząc artykuł / post.

Zobacz zrzut ekranu poniżej, gdzie przypisuję kategorię “Facebook” do kategorii nadrzędnej o nazwie “Social Media”.

kategorie

Wiele szablonów / tematów automatycznie utworzy efekt rozwijanej listy w głównym menu, przy wyborze rodzic / struktura kategorii. Możesz też utworzyć menu rozwijane za pomocą funkcji “Menu” w Kokpit > Wygląd > Menu.

Więcej ustawień możesz zobaczyć w moim wideo Tutorial.

Kiedy więc użytkownicy najechaniu myszką na link “social media” będą automatycznie widzieli prezentowane z rozwijanej listy menu, link do pod menu kategorii.


Korzystasz z tych wskazówek? Uważasz, że są pomocne?

Zapraszam cię do polubienia strony na Facebook 

6 Thoughts on “Kategorie na blogu – najczęstsze błędy”

 • Na początku nie ma się raczej z tym problemu, ale z czasem bardzo przydatna funkcja. Ja już skorzystałam i zrobiłam jedną podkategorię.
  Tylko że w widgetach podkategorie wyświetlają się i tak. Nie ma takiej opcji żeby podkategorie wyświetlały się po najechaniu na kategorię.
  Dziękuję i pozdrawiam.

 • Wszystko zależy od szablonu. Ale rzeczywiście, najczęściej można spotkać wszystkie kategorie.
  Od jakiegoś czasu robię tak, szczególnie przy blogach, które zaczynam pisać, że na początku tworzę jedną kategorię i następnie zgodnie z planem dodaję treści i kolejne kategorie

 • Cześć Irek chciałam się z tobą skontaktować przez Messengera ale jakoś nie wychodzi chyba coś się popsuło mam stronę internetową na którą możesz wejść nie mogę dodać tagów Nie wiem pewnie coś robię źle i mi nie wychodzi nie nie mam pojęcia próbuję i próbuję dwa razy się udało ale to bardziej przez przypadek może mógłbyś zajrzeć na moją stronę i powiedzieć mi co robię źle albo jak mam dodać tagi .
  dziękuję.

  • Witaj @elektra. Skontaktuj się ze mną na email kontakt(małpa)irekwrobel.pl
   Masz bloga na darmowej platformie. Więcej będę mógł powiedzieć, po zalogowaniu się do zaplecza

 • A ja w ogóle nie mogę dodać swoich wpisów do kategorii. Albo nie wiem jak, albo coś jest nie tak. Wygląda to tak: są wpisy, są kategorie, teoretycznie wpis dodany jest do kategorii, ale po wejściu w daną kategorię wpisu nie ma. Ktoś pomoże?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *