Jak założyć blog?

Istnieją zasadniczo dwa rodzaje blogów na świecie – dziennikarskie i eksperckie. Niektórzy ludzie pełnią obie role (zazwyczaj są to eksperci, bo trudno dla reporterów byłoby stać się ekspertami, ale łatwym dla ekspertów jest pisanie  sprawozdań).skuteczny-blog
Jeśli kiedykolwiek brałeś udział w kursie marketingu internetowego lub seminarium specjalnie dla początkujących, prawdopodobnie słyszałeś o tych dwóch różnych metodach. Model biznesowy opiera się na treści. Ludzie uczą się zaczynając jako reporterzy lub jeśli to możliwe robią krok w kierunku ekspertów.

Bądź szczery jeśli chcesz być ekspertem.

Reporterzy wykorzystują treści ekspertów. W większości przypadków ludzie zaczynają jako reporterzy – tak pokazują badania.

Eksperci mogą cieszyć się urokami wyższości, mają większy współczynnik konwersji z powodu dostrzeganej wartości. Łatwiej jest uzyskać rozgłos dla eksperta. Eksperci w większości przypadków po prostu zarabiają więcej pieniędzy i przyciągają więcej uwagi.

Większość blogerów to reporterzy

Problem z doświadczeniem jest taki, że wymaga ono czegoś – doświadczenia 🙂 Żadna osoba nie staje się ekspertem, nie robiąc nic, nie ucząc się. Blogerzy zwykle zaczynają się bez wiedzy i w rezultacie rozpoczynają pisanie blogów, rozmawiając o wszystkim dzieje się w ich niszy (Raporty) oraz publikując wywiady i rozmowy o innych ekspertach.

Nie ma nic złego w takim działaniu i dla wielu ludzi jest to konieczność w pierwszych etapach, aż zbudują jakąś markę i posiądą wiedzę. Jeśli chodzi o dziennikarzy i ekspertów – dużo więcej jest reporterów niż ekspertów, stąd dziennikarze mają tendencję do walki aby tylko zwrócić na siebie uwagę, a kiedy już to robią, często po prostu poprawiają reputację eksperta.

Nie duplikuj swojego nauczyciela

Jeśli kiedykolwiek spędziłeś czas analizując kilka produktów w swojej niszy marketingowej, pewnie zauważyłeś wzór. Wielu ludzi na pierwszym miejscu w marketingu internetowego stawia wybranego sobie „guru” (brakuje mi lepszego określenia). Guru uczy jak on lub ona jest w stanie zarabiać pieniądze. Bardzo często dowiaduje się, że aby zarabiać pieniądze trzeba uczyć innych, jak zarabiać w internecie?!

Rezultatem tego procesu jest ogromna armia amatorów próbujących odtworzyć to, co ich nauczyciel robi w tej samej branży – branży marketingu internetowego – nie zdając sobie sprawy, że bez statusu eksperta i wszystkich przywilejów z tym związanych, jest prawie niemożliwe, aby osiągnąć sukces.

Ludzie, którzy osiągną marginalny sukces, na przykład e-listę 1000 osób, uruchamiają do sprzedaży produkt o tym, jak zgromadzić e-mail listę 1.000 osób. Pamiętaj, wszyscy uczą się tych samych rzeczy – e-mail marketing, SEO, CTR, programy partnerskie, które wchodzą w skład marketingu internetowego.

Trzymaj rękę na pulsie – Swoim nie konkurencji 🙂

Inną rzeczą, która odróżnia reportera do eksperta jest skoncentrowanie się na innych zamiast skupić się na własnej pracy. Kiedy uczysz się, jak coś zrobić i wdrażasz to dzień po dniu, nie marnuj czasu na studiowanie pracy innych ludzi. Trzeba skupić się na swoim procesie i jaki on ma dać wynik. A to czego się uczysz używaj jako treści na swoim blogu.

Powinieneś rozmawiać z ekspertami, gdy się czegoś od nich uczysz, ale zawsze odnoś to do tego, co robisz. Jeśli nauczysz się techniki od eksperta, dobrze jest poprosić nauczyciela o wymianę banerów partnerskich, abyście nawzajem promowali swoje produkty. Należy wtedy wybrać technikę dostosowaną do twojej niszy i grupy docelowej. Opowiedz swoją historię, przekaż pozyskane już opinie o tobie – i nie kopiuj tego, co ekspert powiedział. Kluczem jest różnicowanie i osobowość, nie duplikat!

Specjalizacja pochodzi z czasem. Jeśli robisz to wystarczająco długo, obudzisz się pewnego dnia jako ekspert. Prawdopodobnie nawet nie wiedząc jak to się stało 🙂 Po prostu dlatego, że jesteś tak dobry w tym co robisz i co już zrobiłeś.

Jesteś już ekspertem

Większość ludzi nigdy nie stanie się ekspertami, ani nie będą tak postrzegani, ponieważ nie wykorzystują tego, co już wiedzą. Każdy człowiek, który żyje swoim życiem uczy się czegoś. Podejmuje działania na co dzień i wie coś o czymś :). Dlatego nigdy nie staną się ekspertami (co jest dobre dla niektórych; nie każdy chce być ekspertem), ponieważ oni nie korzystają z własnego doświadczenia, tylko żyją życiem innych ludzi.

Doświadczenie pochodzi z tego, co robisz dzisiaj i co zrobiłeś wczoraj. Trzeba podjąć wystarczającą ilość kroków / działań aby pokazać, co już wiesz, a co musisz się jeszcze nauczyć. Znam wielu ludzi w moim życiu, które są ekspertami po prostu z racji życia życia. Wielu z nich jest tak niepewnych tego, co wiedzą, że nigdy nie zrobią nic ze swojej wiedzy z obawy przed … strachem.

Blogi i sieć internetowa są niesamowitymi zasobami (ze względu na sam zakres osób, do których możesz dotrzeć), gdy wykorzystasz je, jako narzędzia komunikacji, aby rozszerzać swoją wiedzę.
Weź to, co już wiesz i pokaż innym ludziom poprzez blog, a możesz być zaskoczony, jak ludzie zmienią postrzeganie Ciebie.

„Redaktorowanie” jest odskocznią

Jeśli Twoje dotychczasowe doświadczenie i wiedza są tymi, które chcesz zostawić z dala od bloga albo zaczynasz od „zera” wybór raportowania jest jedyną możliwością, ale na krótki czas. Raportowanie daje dużo zabawy. Wywiady z ekspertami – rozmawiając o tym, co inni ludzie robią i jak odnoszą sukces jest po prostu fantastycznym sposobem na rozpoczęcie działalności i całkiem niezły temat na blog.

Miej zatem cierpliwość i skup się na tym, co możesz zrobić i co chcesz. Dowiesz się wielu rzeczy od ekspertów a potem tłumacz to na swój język, podziel na lekcje i pamiętaj, że dobrze być dużą rybą w małym stawie. To jest to co większość ekspertów robi osiągając sukcesy.
————————————————————————————
skuteczny-blog
To jest fragment artykułu, który znajdziesz w Darmowym KursieSkuteczny Blog – Jak założyć i prowadzić skuteczny blog

Cieszę się, że mogę tą wiedzą podzielić ze swoimi czytelnikami, szczególnie że gdy zaczynałem takiej wiedzy nie mogłem zdobyć. Widzę ostatnio tak wielu nowych blogerów (czy właścicieli stron internetowych), którzy rozpoczynają swoje przedsięwzięcia od niewłaściwej strony.

Więc mam nadzieję, że skorzystasz z Darmowego Kursu i porad tam zawartych. Nawet jeśli budujesz stronę internetową a nie bloga. Wskazówki nadal pasują do Ciebie. Pobierz swój Darmowym KursieSkuteczny Blog – Jak założyć i prowadzić skuteczny blog„, który wyjaśnia, jak zarabiać na życie na swoim blogu.